Wymiana wiedzy i doświadczenia. Tarnogórski Plastyk będzie współpracował z Uniwersytetem Śląskim

Dyrektor Mateusz Jankowski oraz dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Krzysztof Bąk podpisali umowę o wieloletniej współpracy dydaktyczno-naukowej. Jakie korzyści popłyną z niej dla obu stron?

Porozumienie zostało zawarte 27 października. Dzięki niemu uczniowie Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach będą mogli skorzystać z lekcji prowadzonych przez pracowników akademickich oraz z niektórych zajęć na terenie uniwersytetu. Co więcej, nauczyciele Plastyka będą wspierani w podnoszeniu swoich zawodowych kwalifikacji.

- Warto wspomnieć, że uczniowie ZSA-P mieli już okazję w ubiegłych latach do uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji oraz brali udział w konkursach organizowanych przez uczelnię, w których odnosili sukcesy - dodają przedstawiciele szkoły.

Co zyska uczelnia? Szkoła zobowiązała się do promowania Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE i prowadzenia zajęć obserwacyjnych dla studentów. Co więcej, przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego będą mogli przeprowadzać badania wśród uczniów i nauczycieli.

- Osobami koordynującymi współpracę z ramienia uniwersytetu jest dr hab. Katarzyna Kroczek-Wasińska, prof. UŚ, zaś ze strony szkoły - Ewa Jaworska - informują reprezentanci Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

Błękitna Planeta w Lasowicach. Jak wygląda nowa pracownia dla młodych przyrodników?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Ranking Perspektywy 2022

Najlepsze licea i technika powiatu tarnogórskiego

Radzionków, brak wody

Radzionków. Już jutro przerwa w dostawie wody

Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Tarnowskie Góry Rybna

Kompostownia w Rybnej. Radny Adrian Wolnik interpeluje

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach