Tarnogórscy uczniowie z wizytą w SUM. Tematem spotkania były... owoce

Młodzież z naszego powiatu miała okazję, by wziąć udział w warsztatach organizowanych przez pracowników naukowych Katedry Dietetyki Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu. Efekty końcowe wyglądają smakowicie.

Tarnogórski "Gastronomik" na SUMie

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z klasy Technik Żywienia i Obsługi Gastronomicznej wybrali się do Bytomia, gdzie czekały na nich warsztaty dotyczące ich kierunku kształcenia. Pracownicy Katedry Dietetyki przygotowali dla nich zajęcia, które podniosły wiedzę i praktyczne umiejętności nastolatków.

- Wykonanie profesjonalnej fotografii kulinarnej, czyli co zrobić, żeby ananas ładnie wyglądał na zdjęciu, przygotowanie dania niespodzianki, poznanie tajników pracowni sensorycznej - wyliczają prowadzący spotkanie.
- Uczniowie z Tarnowskich Gór nie mogli narzekać na brak atrakcji. W zespołach przygotowywali aranżacje z owoców i warzyw, by potem je pięknie sfotografować, a następnie robili sałatki, koktajle, a nawet piekli ciasteczka. Oczywiście owsiane - dodają.

Młodzieży towarzyszył Stanisław Torbus reprezentujący Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

- Bardzo się cieszymy ze współpracy z SUM. Zachęcamy młodych ludzi z naszego powiatu, by kontynuowali naukę w naszym regionie, przekonując do wybierania kierunków w Śląskim Uniwersytecie Medycznym – mówił wicestarosta tarnogórski. - Wizyta w Katedrze Dietetyki to możliwość przemyślenia kontynuacji nauki właśnie w SUM i poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, a także polityki żywieniowej.

Efekty warsztatów prezentują się, no cóż, po prostu pysznie. Zobaczyć je i przekonać się samemu można w powyższej galerii zdjęć.

Wybory Pięknej z Rept w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Jabłka po tarnogórsku. Jakie dania proponują nam uczniowie "Gastronomika"? Konkurs rozstrzygnięty

Autor: Urszula Gołkowska

22/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon