Tarnogórska "Kolejówka" z nowoczesną strzelnicą. Będą z niej korzystać szkoły naszego powiatu

Od tego tygodnia w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II uczniowie mogą korzystać ze specjalnego pomieszczenia, gdzie będą uczyć się obchodzenia z bronią. Sprzęt zostanie udostępniony szkołom i organizacjom.

Nowa strzelnica w "Kolejówce"

W tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano inwestycję, jaka będzie służyć młodzieży powiatu tarnogórskiego. W "Kolejówce" powstała nowoczesna strzelnica multimedialna. Jest wyposażona w systemem szkolno-treningowy "POJEDYNEK".

- Podstawa programowa Edukacji dla Bezpieczeństwa w szkołach ponadpodstawowych będzie obejmowała podstawy strzelania z częścią praktyczną prowadzoną z wykorzystaniem bezpiecznych narządzi do ćwiczeń strzeleckich, takich jak np. broń kulowa, pneumatyczna, repliki broni strzeleckiej (ASG), strzelnice wirtualne albo laserowe - podaje Starostwo Powiatowe.

Podczas otwarcia strzelnicy obecni byli przedstawiciele Wojska Polskiego i innych służb mundurowych, kuratorium, samorządu, dyrektorzy i nauczyciele tarnogórskich szkół ponadpodstawowych. Sala powstała nie tylko z myślą o uczniach ZSTU. Będą z niej korzystać również nastolatkowie z innych placówek, a także organizacje pozarządowe. Szkoły będą miały do wykorzystania 130 godzin w miesiącu, natomiast NGO - 30 godzin w miesiącu.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Strzelnica w Powiecie 2022". Całkowita wartość inwestycji to 230 000 złotych. Na ten cel udało się pozyskać dotację ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 180 000 złotych. Pozostała kwota została przekazana przez Powiat Tarnogórski.

Nowe pracownie w "Chemiku" w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Nowoczesne laboratoria dla tarnogórskiego "Chemika" już gotowe! Kosztowały 2,3 mln zł

Autor: Urszula Gołkowska

30/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon