Tarnogórska młodzież stworzyła słuchowisko z Piotrem Trojanem. Gdzie można posłuchać nagrania?

Przed nami finał kolejnej edycji akcji organizowanej przez znanego aktora. Piotr Trojan zaprasza do współpracy dzieci i nastolatków. Dzięki warsztatom uczestnicy nie tylko poznają świat teatru i filmu, ale także sami kreują nowe dzieła.

TCK
Tg dream story piotr trojan

"Just do it" 2022

Akcja odbywa się w Tarnowskich Górach od trzech lat. Dzięki niej lokalna młodzież ma szansę na kreatywne spędzenie wolnego czasu i oglądanie kulis pracy aktora. Uczy się, czym jest teatr, jak wyrażać siebie i swoje uczucia poprzez grę, poznaje pracę z kamerą, tekstem, rolą.

Pomysłodawcą projektu i prowadzącym jest pochodzący z Tarnowskich Gór Piotr Trojan. Aktor zyskał już ogólnopolską rozpoznawalność między innymi za role w produkcjach "25 latach niewinności. Sprawa Tomka Komendy" czy "Johnny".

- Praca z dziećmi i młodzieżą z Tarnowskich Gór jest dla mnie czymś wyjątkowo ważnym. Doskonale pamiętam czasy, kiedy jako dziecko fascynowałem się magią kina i marzyłem, aby kiedyś stać się jego częścią. Wiem też, jak ważne w moim życiu było poznanie ludzi, którzy potrafili tę pasję we mnie rozwijać, jednocześnie dając mi solidne podstawy do pracy w zawodzie. Dlatego teraz sam chętnie wracam w rodzinne strony, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz zachęcić dzieciaki do realizacji ich marzeń - podsumowuje Piotr Trojan.

Warsztaty są realizowane we współpracy z Tarnogórskim Centrum Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W zeszłym roku efektem finalnym projektu był krótkometrażowy film. Młodzież pod okiem Piotra Trojana nakręciła tarnogórski horror. Produkcja powstawała z wykorzystaniem takich lokacji jak Zabytkowa Kopalnia Srebra czy Sztolnia Czarnego Pstrąga.

TG Dream Story

W tym roku młodzież poznała inną formę pracy aktora - słuchowisko. "TG Dream Story" może okazać się jeszcze bardziej nastrojowe niż ostatni film. Opiera się na mrocznych legendach i opowieściach.

- Tym razem dzieci uczyły się improwizacji, pracy nad emisją głosu oraz współtworzyły scenariusz - czytamy w opisie akcji.

Z montażem dźwięku i przygotowaniem muzyki młodej ekipie pomógł Marcin Janus. Kiedy będziemy mogli usłyszeć efekty przygotowań? Już dziś! Na 30 listopada zaplanowano premierę słuchowiska. Nagranie będzie dostępne na stronie Tarnogórskiego Centrum Kultury na kanale YouTube i Facebooku oraz w serwisie Spotify.

Trojan smoczyńska tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

Spotkanie z Piotrem Trojanem i Agnieszką Smoczyńską w Tarnowskich Górach. TCK zaprasza

Autor: Urszula Gołkowska

21/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon