Tarnogórska policja oferuje pracę 20-latkowi, który zatrzymał rozpędzony autobus

Komendant tarnogórskiej policji zaproponował pracę w tej jednostce 20-letniemu Łukaszowi Stolarczykowi. Kilka dni temu ten student z Miasteczka Śląskiego zatrzymał miejski autobus, którego kierowca zasłabł i stracił panowanie nad pojazdem. Taka postawa i zimna krew przyda się w codziennej służbie – ocenił szef policji w Tarnowskich Górach.

tarnowskie-gory.policja.gov.pl
Podziękowania dla Łukasza Stolarczyka

Ta historia mogła zakończyć się znacznie gorzej. W ubiegły wtorek (18 października) na drodze wojewódzkiej 908 w Tarnowskich Górach miejski autobus zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w samochód osobowy (szczęśliwie kierującemu nim nic się nie stało), wjechał do rowu i po kilkuset metrach ponownie wjechał na jezdnię. Okazało się, że kierowca autobusu zasłabł.

Pojazd, którym podróżowało jedenaście osób, zatrzymał jeden z podróżnych. 20-letni mieszkaniec Miasteczka Śląskiego podszedł do szoferki, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, próbował wrzucić luz i zaciągnąć hamulec ręczny aż finalnie wcisnął nogą hamulec i tym sposobem zatrzymał poruszający się autobus. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze drogówki mógł im już przekazać kluczyki do unieruchomionego pojazdu.

W czwartek Łukasz Stolarczyk, 20-letni student, pasjonat fotografii i piłki nożnej, grający na pozycji bramkarza, odbierał podziękowania za od przedstawicieli tarnogórskiej policji i wiceburmistrza Miasteczka Śląskiego. Z inicjatywą wystąpili tarnogórscy mundurowi, którzy chcieli w ten sposób podziękować za jego obywatelską postawę. Przy okazji inspektor Sławomir Bylicki, Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach, przedstawił 20-latkowi propozycję pracy w policji stwierdzając, że taka postawa i zimna krew przyda się w codziennej służbie.

Autobus w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Metropolia powoła spółkę Serwis GZM. Ma szkolić kierowców dla komunikacji miejskiej

Autor: Michał Wroński

21/10/2022

PKM Świerklaniec szuka kierowców

Może Cię zainteresować:

PKM Świerklaniec szuka kierowców do pracy. "Dzień zaczynamy od filiżanki kawy w doborowym towarzystwie"

Autor: Martyna Urban

05/08/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon