Tarnogórska reprezentacja na olimpiadzie. Seniorzy zdobyli miejsce na podium

Słuchacze UTW z naszego miasta pojawili się na międzynarodowych zawodach. Udało im się pobić życiowe rekordy, a nawet sięgnąć po jeden medal.

Tarnogórscy seniorzy na olimpiadzie

Niemożliwe? Nie dla nich! W sobotę, 16 września, odbyła się XV Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start". Nad Zalewem Mitręga w Łazach zebrało się 55 drużyn, również zagranicznych - z Grecji czy Ukrainy. Imprezę tradycyjnie rozpoczęto od prezentacji zespołów oraz zapalenia znicza. Poszczególne konkurencje rozgrywały się na stadionach w Zawierciu i Łazach, Miejskim Ośrodku Kultury i nad Zalewem Mitręga.

Podczas zawodów wystąpili tarnogórzanie: Bogusława Sukiennik – kapitan, Elżbieta Rduch, Barbara Holy, Elżbieta i Jan Gajdowie, Andrzej Hajduk, Mirosław Gliszczyński, Antoni Bednarczyk, Jan Marulewski, Dietmar Warzecha, Iwona Buchacz i Anna Pliszek. Większości z nich udało się pobić życiowe rekordy. Co więcej, Elżbieta Rduch wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 metrów. Reprezentantów Srebrnego Miasta wpierali oczywiście ich uniwersyteccy kibice. Podczas gdy sportowa drużyna zmagała się z kolejnymi konkurencjami, na scenie trwały występy artystyczne. Nie mogło tam zabraknąć tarnogórskiego zespołu "Się chce". Tarnogórskie tancerski wykonały choreografię "Tango" i "Dziewczyny Bonda". Układy ćwiczyły pod okiem instruktorki Marzeny Kobryń ze Studia Tańca MK.

Erasmus Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Co to była za przygoda! Tarnogórscy seniorzy powrócili z dalekiej Grecji

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon