Tarnogórski Bieg Przełajowy 2023. Zapisy na wydarzenie już ruszyły

Trwają przygotowania do kolejnej, jedenastej już edycji tarnogórskiego biegu. Wydarzenie zaplanowano na maj, ale już dziś można zgłosić chęć uczestnictwa w imprezie.

UM Tarnowskie Góry
Tarnogórski bieg przełajowy

Tarnogórski Bieg Przełajowy 2023

Miejscowi biegacze oraz miłośnicy nordic walking będą mieli okazję, by sprawdzić swoją szybkość i wytrzymałość. 20 maja w naszym mieście odbędzie się Tarnogórski Bieg Przełajowy. Impreza ma na celu popularyzację spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego stylu życia czy integrację środowiska sportowego. Biegacze będą się ścigać w Parku Miejskim. Organizatorzy przygotują sześć tras:

  • Bieg Skrzacika - 0,40 km dla dzieci w wieku przedszkolnym
  • ½ Tarnogórskiej Mili - 0,80 km (1 pętla) dla klas 1-3 SP
  • Tarnogórska Mila - 1,60 km (2 pętle) dla klas 4-6 SP
  • Nordic Walking - 6,66 km (dwie pętle 3,33 km)
  • Bieg dla młodzieży - 3,33 km (1 pętla 3,33 km, start w biegu głównym) dla klas 7-8 SP
  • Bieg Główny - 10 km (3 pętle 3,33 km)

Zapisy odbywają się poprzez platformę internetową do 10 maja lub w dniu zawodów - jeśli zostaną jeszcze wolne miejsca. Wysokość opłaty startowej zależy od daty wpłaty oraz rodzaju trasy. Bieg Skrzacika i Tarnogórska Mila są bezpłatne. Ich uczestnicy mogą liczyć na: numer startowy, medal i butelkę wody mineralnej. Z kolei na starszych zawodników czekają: numer startowy, posiłek na mecie, butelka wody mineralnej, punkt z wodą na każdym okrążeniu, pamiątkowy medal i udział w losowaniu atrakcyjnych nagród po ukończeniu biegu w regulaminowym czasie. Dla najlepszych przewidziano puchary. Co więcej, szkoła podstawowa z naszego miasta, której uczniowie w największej liczbie ukończą Tarnogórską Milę i bieg młodzieżowy, otrzyma bon na sprzęt sportowy o wartości 500 zł.

Bieg tropem wilczym tarnowskie góry

Może Cię zainteresować:

"Tropem Wilczym" przez Tarnowskie Góry. Historyczny bieg już w pierwszy weekend marca

Autor: Urszula Gołkowska

23/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon