"Tropem Wilczym" przez Tarnowskie Góry. Historyczny bieg już w pierwszy weekend marca

5 Pułk Chemiczny im. Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach zaprasza na imprezę sportową. Oprócz biegowego wyzwania na gości czekać będzie prezentacja sprzętu wojskowego.

Garnizon Górnośląski
Bieg tropem wilczym tarnowskie góry

"Wilczym Tropem" 2023

Na początku marca w całej Polsce organizowane jest wydarzenie mające na celu przybliżenie uczestnikom historii współczesnej. Co roku bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem i dołączają do niego kolejne miasta.

- W pierwszej edycji uczestniczyło w nim kilkunastu pasjonatów historii,
ale to dzięki nim wszystko się zaczęło - stwierdzają organizatorzy. - Z roku na rok nasz projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jesteśmy największym tego typu przedsięwzięciem sportowo-edukacyjnym na świecie. W 2020 roku pobiliśmy nasz własny rekord i zgromadziliśmy aż 75 tysięcy biegaczy w 370 lokalizacjach! - dodają.

Pobiegną także Tarnowskie Góry

Wydarzenie odbędzie się 5 marca. Do ogólnopolskiej akcji dołączają również Tarnowskie Góry. Za organizację eventu odpowiada 5 Pułk Chemiczny. Żołnierze zapraszają wszystkich chętnych, w każdym wieku i stopniu zaawansowania biegowego. Zbiórkę zaplanowano do godziny 9:45 na boisku przy muszli koncertowej w Parku Miejskim. Uczestnicy biegu pokonają trasę o długości 1963 metrów. Główną postacią tegorocznej edycji wydarzenia jest ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego - Józef Franczak ps. "Lalek".

Oprócz biegu w Parku Miejskim 5 Pułk Chemiczny zaplanował pokaz sprzętu wojskowego. Wyposażenie jednostki będzie można oglądać od godziny 10:00 do 13:00.

Tworogowska dycha po trowie

Może Cię zainteresować:

Tworogowska dycha po trowie 2023. Zapisy już ruszyły!

Autor: Urszula Gołkowska

20/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon