W Tarnowskich Górach mamy już swoją tężnię. Kolejny powód, by odwiedzić Park Repecki

Na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców. Od pierwszego dnia wiosny, 21 marca, mogą już z niej korzystać. Obiekt spodobał się premierowym gościom, a z pewnością przyciągnie kolejnych.

Tężnia solankowa w Parku Repeckim już działa

Dzięki staraniom samych mieszkańców w naszym mieście powstała nowa infrastruktura prozdrowotna. W ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego projekt stworzenia tężnik solankowej w Tarnowskich Górach został zakwalifikowany do realizacji. Zagłosowało na niego niemało osób i w efekcie udało się uzbierać 9136 punktów.

- Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich pracowników GCR Repty, którzy zaangażowali się w promocję i zgłoszenie tego projektu. Jednak przede wszystkim, chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność dla mieszkańców województwa śląskiego za ogromne wsparcie udzielone naszej tężni w trakcie głosowania. Bez waszego entuzjazmu i zaangażowania, tężnia w parku repeckim nigdy by nie powstała - cieszą się pracownicy GCR.

Tężnię można już oglądać w Parku Repeckim. Znajduje się ona przy Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty". Obiekt ma ponad 6 metrów wysokości i 20 metrów długości. Robi wrażenie. Wczoraj, 21 marca, odbyło się uroczyste otwarcie atrakcji. Testowali ją pierwsi goście.

- Bardzo fajny pomysł, żeby stworzyć takie miejsce. Będę tutaj na pewno często przychodzić, nawet żeby się z kimś spotkać, posiedzieć i zrelaksować się. Tężnia jest super sprawą dla osób, które spacerują, mogą teraz tutaj przysiąść i powdychać sól. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego miejsca - mówią Maria oraz Tadeusz z Tarnowskich Gór.
Minipark w Bobrownikach Śląskich

Może Cię zainteresować:

W Bobrownikach Śląskich powstaje nowy park. Widać już pierwsze efekty prac

Autor: Urszula Gołkowska

18/03/2024

Zielone zmiany w centrum Tarnowskich Gór

Może Cię zainteresować:

Zielone zmiany w centrum Tarnowskich Gór. Przy Nakielskiej powstanie ogród deszczowy

Autor: Urszula Gołkowska

11/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon