Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku podbija sceny. Cztery koncerty jednego tygodnia!

Seniorzy z naszego miasta ten rok rozpoczęli bardzo intensywnie. Styczeń jeszcze się nie zakończył, a oni już kilkukrotnie występowali przed dużą publicznością. Nic tylko zazdrościć ich energii.

UTW Tarnowskie Góry na scenie

2024 rok powitali na wspólnej imprezie, a potem było już tylko lepiej. 19 stycznia słuchacze tarnogórskiego uniwersytetu wystąpili w bytomskim klubie Sezam. Grupa A-gie prowadzona przez Izabelę Lysik-Różańską zaprezentowała popisowy repertuar z utworami inspirowanymi twórczością ludową, afrykańską, a także rockową. Wydarzenie odbyło się okazji Dni Babci i Dziadka.

- Nasz występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, a publiczność przyłączyła się do wspólnej zabawy - cieszą się seniorzy.

Zaraz po bytomskim koncercie przyszedł czas na wydarzenie w Tarnowskich Górach. 20 stycznia zespół taneczny Sie Chce uświetnił III Karnawałowy Bal Charytatywny, jaki odbywał się w sali bankietowej Orfeusz. Członkinie grupy zaprezentowały trzy choreografie autorstwa Marzeny Kobryń.

Po krótkim odpoczynku w niedzielę, kolejny tydzień przyniósł także kolejny występ. Tym razem seniorów można było zobaczyć w Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie pokazali się razem z młodszym pokoleniem. 22 stycznia o 15:00 odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wydarzenie zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy miasta. Natomiast o 17:00 miało miejsce spotkanie, które stało się już tradycją - koncert "UTW i przyjaciele...".

– Życzę Wam dobrego zaplanowania tego roku oraz 100 kolejnych lat – powiedział do zebranych seniorów burmistrz Arkadiusz Czech.
Sylwester UTW w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Pierwszy Sylwester Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Co jak co, ale bawić to się potrafimy"

Autor: Urszula Gołkowska

12/01/2024

Dzień Seniora z UTW w Tarnowskich Górach 7

Może Cię zainteresować:

Tak bawią się tarnogórscy studenci! Zobaczcie relację z Dnia Seniora z UTW

Autor: Urszula Gołkowska

28/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon