Tarnogórskie szkoły ćwiczą dla małej Igi. Do SMAchallenge wyzwany Urząd Miasta

Młodzi mieszkańcy oraz ich nauczyciele promują akcję charytatywną dla Igi Czekalskiej, która zmaga się z SMA. Każdy może dołączyć do inicjatywy: pochwalić się sportową sprawnością i wesprzeć zbiórkę.

#SMAchallenge w TG

Szkoły z naszego miasta dołączyły do wyzwania na rzecz 4-letniej Igi Czekalskiej. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebuje około 10 milionów złotych. Igę czeka terapia genowa, jeśli uda się osiągnąć potrzebną kwotę.

Trwa zbiórka dla 4-letniej Igi, która choruje na SMA. Zebrano już ponad półtora miliona złotych

W Tarnowskich Górach także organizowane są akcje dla potrzebującej dziewczynki. Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 10 wzięły udział w SMAchallenge. Co to takiego?

- Zadanie polega na wykonaniu 10 brzuszków, pajacyków, pompek i/lub przysiadów. Następnie wpłaca się datek na konto np. Igi czy innego dziecka walczącego z SMA. W skrócie: zrealizuj zadanie, nakręć filmik, wpłać fundusze, nominuj kolejne osoby i instytucje - niech dobro idzie w świat. Razem możemy naprawdę wiele! - tłumaczą przedstawiciele Dziesiątki.

Inicjatywa łączy ćwiczenia ze zbiórką pieniędzy. Najpierw wyzwania podjęła się SP nr 11. Akcja odbyła się 3 lutego w sali gimnastycznej. Chętnych nie brakowało.

Wśród nominowanych do kontynuacji znalazła się między innymi SP nr 10 z Tarnowskich Gór. Szkoła odpowiedziała na zaproszenie. W tym tygodniu na facebookowym profilu placówki pojawiły się nagrania ze wspólnych ćwiczeń.

Jednym z elementów challenge'u jest wyznaczenie kolejnych osób, organizacji lub instytucji. Szkoły nominowały między innymi: Urząd Miasta Tarnowskie Góry, TS Gwarek, SP nr 5, ZSP nr 3 czy Przedszkole nr 17.

Każdy zainteresowany również może włączyć się w akcję dla małej Igi. Zrobimy to na przykład poprzez portal Siepomaga. Aktualnie zbiórkę wsparło 150 866 osób przekazując na ten cel 5 442 559 zł. To daje już 57,8% potrzebnej kwoty.

- Wiemy, że być może porywamy się z motyką na słońce, że być może błagamy o cud… Nadzieję dają nam jednak przypadki dzieci, którym się udało. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, których spotkała ogromna tragedia – śmiertelna choroba dziecka. Kochamy Igę nad wszystko i nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy nie spróbowali… Dlatego prosimy o pomoc, tak bardzo jej potrzebujemy. Dołącz do nas, a obiecujemy, że się nie poddamy - proszą rodzice Igi.
Siepomaga
4 letnia Iga SMA

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla 4-letniej Igi, która choruje na SMA. Nagłośnił ją radny z Sosnowca. Zebrano już ponad półtora miliona złotych

Autor: Martyna Urban

07/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Tarnowskie góry monika mol zbiórka

Młoda tarnogórzanka potrzebuje pomocy

Zbiórka dla Marcina Orawca

Wspaniałe efekty festynu dla strażaka ze Strzybnicy

Zbiórka dla Cichego Kąta w Tarnowskich Górach

Finał zbiórki dla Cichego Kąta w Tarnowskich Górach

Wsp mikołajki 2022

Wyjątkowy gest tarnogórskich uczniów i mieszkańców

Tarnowskie Góry i Erlangen-Höchstadt dla Ukrainy

TG. Partnerski powiat przywiózł dary dla uchodźców

Tarnowskie Góry wolontariat 2022

Tarnowskie Góry. Punkt przy Legionów 15 zaprasza do pomocy