Tarnogórskie szkoły ćwiczą dla małej Igi. Do SMAchallenge wyzwany Urząd Miasta

Młodzi mieszkańcy oraz ich nauczyciele promują akcję charytatywną dla Igi Czekalskiej, która zmaga się z SMA. Każdy może dołączyć do inicjatywy: pochwalić się sportową sprawnością i wesprzeć zbiórkę.

#SMAchallenge w TG

Szkoły z naszego miasta dołączyły do wyzwania na rzecz 4-letniej Igi Czekalskiej. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebuje około 10 milionów złotych. Igę czeka terapia genowa, jeśli uda się osiągnąć potrzebną kwotę.

Trwa zbiórka dla 4-letniej Igi, która choruje na SMA. Zebrano już ponad półtora miliona złotych

W Tarnowskich Górach także organizowane są akcje dla potrzebującej dziewczynki. Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 10 wzięły udział w SMAchallenge. Co to takiego?

- Zadanie polega na wykonaniu 10 brzuszków, pajacyków, pompek i/lub przysiadów. Następnie wpłaca się datek na konto np. Igi czy innego dziecka walczącego z SMA. W skrócie: zrealizuj zadanie, nakręć filmik, wpłać fundusze, nominuj kolejne osoby i instytucje - niech dobro idzie w świat. Razem możemy naprawdę wiele! - tłumaczą przedstawiciele Dziesiątki.

Inicjatywa łączy ćwiczenia ze zbiórką pieniędzy. Najpierw wyzwania podjęła się SP nr 11. Akcja odbyła się 3 lutego w sali gimnastycznej. Chętnych nie brakowało.

Wśród nominowanych do kontynuacji znalazła się między innymi SP nr 10 z Tarnowskich Gór. Szkoła odpowiedziała na zaproszenie. W tym tygodniu na facebookowym profilu placówki pojawiły się nagrania ze wspólnych ćwiczeń.

Jednym z elementów challenge'u jest wyznaczenie kolejnych osób, organizacji lub instytucji. Szkoły nominowały między innymi: Urząd Miasta Tarnowskie Góry, TS Gwarek, SP nr 5, ZSP nr 3 czy Przedszkole nr 17.

Każdy zainteresowany również może włączyć się w akcję dla małej Igi. Zrobimy to na przykład poprzez portal Siepomaga. Aktualnie zbiórkę wsparło 150 866 osób przekazując na ten cel 5 442 559 zł. To daje już 57,8% potrzebnej kwoty.

- Wiemy, że być może porywamy się z motyką na słońce, że być może błagamy o cud… Nadzieję dają nam jednak przypadki dzieci, którym się udało. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, których spotkała ogromna tragedia – śmiertelna choroba dziecka. Kochamy Igę nad wszystko i nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy nie spróbowali… Dlatego prosimy o pomoc, tak bardzo jej potrzebujemy. Dołącz do nas, a obiecujemy, że się nie poddamy - proszą rodzice Igi.
Siepomaga
4 letnia Iga SMA

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla 4-letniej Igi, która choruje na SMA. Nagłośnił ją radny z Sosnowca. Zebrano już ponad półtora miliona złotych

Autor: Martyna Urban

07/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon