Tarnogórskie szkoły ruszyły na podbój TikToka. Która z nich wypada najlepiej?

Nastolatkowie z naszego miasta nie tylko prezentują swoje nagrania na popularnej platformie. W wyzwania włączają również swoje szkoły. W efekcie powstają filmiki, o których można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że są nudne.

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry budowlanka tiktok

Ekonomiści - królowie TikToka

O ich akcji w marcu tego roku szumiał cały Internet. Podbili serca milionów oglądających. Artykuł na ich temat zobaczyli czytelnicy amerykańskiego Newsweeka. Mowa oczywiście o tarnogórskim "Ekonomiku" i Dniu bez Plecaka. Zabawne nagranie, pokazujące jak nastolatkowie przychodzą do szkoły z futerałem, torbą Glovo czy nawet wózkiem sklepowym, ma aktualnie 18,4 miliona wyświetleń, 2,2 miliona polubień i 15,3 tysiąca komentarzy.

Szkoła z Tarnowskich Gór podbija Internet. Wszystko dzięki jednemu filmikowi na TikToku

Uczniowie Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej nie spoczęli na laurach. Na ich profilu ekonomiktg zobaczyć można także wiele więcej ciekawych nagrań.

ekonomiktg

Reakcje chemiczne i nie tylko

Swoich sił na platformie próbują także przedstawiciele Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach (chemik_tg). Na razie na ich profilu dostępny jest jeden film, ale dodatkowy punkt można przyznać za zaangażowanie w jego produkcję pedagoga. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ujrzymy więcej nagrań z serii "Akademia Pana Pawła".

chemik_tg

Sorbona z mocnym akcentem

W zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście Wieloprofilowego Zespół Szkół. Swoją przygodę z TikTokiem placówka zaczęła od thrillera lub może horroru... Trudno stwierdzić, trzeba przekonać się samemu, oglądając nagranie na profilu sorbona.tg. Przedstawia ono obawy młodego człowieka, który właśnie wyszedł z bezpiecznych murów podstawówki i wypłynął na niespokojne wody szkoły średniej.

sorbona.tg

Mundury na pierwszym planie

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych (zstutg) również pokazuje, że media społecznościowe mu nie obce. Na filmikach pojawiają się szkolne scenki rodzajowe, ćwiczenia czy kadry z różnych akcji. Nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów placówki w odpowiednim stroju. W końcu za mundurem zasięgi sznurem...

zstutg
zstutg

Narty, Grecja i pustaki

Cóż to za szkoła promuje się w taki sposób? Zespół Szkół Budowlano - Architektonicznych wie, jak zaskoczyć odbiorców. Wśród kilku nagrań, przedstawiających praktyki w Grecji, zimowy wypad na narty czy pojedynki na sali gimnastycznej, nam szczególnie spodobał się jeden film. Co tak naprawdę wynosi ze szkoły absolwent "Budowlanki"? Sprawdźcie na koncie zsba_tg.

zsba_tg

"Plastyk" nie tylko o sztuce

Ostatni, ale wcale nie najmniej pomysłowi - uczniowie Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych zapraszają do śledzenia swoich poczynań na TikToku. Znajdziemy ich pod nazwą zsap_tg. Czym chwalą się artyści? Działaniami charytatywnymi, Dniem bez Plecaka, wiernym odtwarzaniem warunków współczesnej edukacji na obrazach, a nawet autorskim pokazem mody.

zsap_tg

Każda szkoła wyróżnia się pod innymi względami, jedne czują się świetnie w przestrzeni TikToka, inne dopiero stawiają tam swojej pierwsze kroki. Pewne jest jednak, że tarnogórskim uczniom kreatywności nie brakuje.

Dzień bez plecaka 2022

Może Cię zainteresować:

Dzień bez plecaka w szkołach powiatu tarnogórskiego. Zobacz, na jakie pomysły wpadli uczniowie

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Targi edukacyjne w Tarnowskich Górach

Targi Edukacyjne Powiatu Tarnogórskiego 2023

Tarnowskie Góry spacer w piżamach

Tarnowskie Góry. W piżamach na rynek? Czemu nie!

Tarnowskie Góry szkoła bez HiTu

Tarnowskie Góry wolne od "HiTu"? Zobacz na mapie szkół

Tarnowskie Góry Chemik

Cztery tarnogórskie szkoły zakwalifikowane do projektu ESA

Tarnowskie Góry Budowlanka

W tych tarnogórskich szkołach mogą zmienić się dyrektorzy

Tarnowskie Góry Chemik dla Ukrainy

Tarnogórski "Chemik" wspiera Ukraińców

Tarnowskie gory staszic

Licea i technika w Tarnowskich Górach...