Tarnogórskie szkoły ruszyły na podbój TikToka. Która z nich wypada najlepiej?

Nastolatkowie z naszego miasta nie tylko prezentują swoje nagrania na popularnej platformie. W wyzwania włączają również swoje szkoły. W efekcie powstają filmiki, o których można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że są nudne.

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry budowlanka tiktok

Ekonomiści - królowie TikToka

O ich akcji w marcu tego roku szumiał cały Internet. Podbili serca milionów oglądających. Artykuł na ich temat zobaczyli czytelnicy amerykańskiego Newsweeka. Mowa oczywiście o tarnogórskim "Ekonomiku" i Dniu bez Plecaka. Zabawne nagranie, pokazujące jak nastolatkowie przychodzą do szkoły z futerałem, torbą Glovo czy nawet wózkiem sklepowym, ma aktualnie 18,4 miliona wyświetleń, 2,2 miliona polubień i 15,3 tysiąca komentarzy.

Szkoła z Tarnowskich Gór podbija Internet. Wszystko dzięki jednemu filmikowi na TikToku

Uczniowie Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej nie spoczęli na laurach. Na ich profilu ekonomiktg zobaczyć można także wiele więcej ciekawych nagrań.

ekonomiktg

Reakcje chemiczne i nie tylko

Swoich sił na platformie próbują także przedstawiciele Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach (chemik_tg). Na razie na ich profilu dostępny jest jeden film, ale dodatkowy punkt można przyznać za zaangażowanie w jego produkcję pedagoga. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ujrzymy więcej nagrań z serii "Akademia Pana Pawła".

chemik_tg

Sorbona z mocnym akcentem

W zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście Wieloprofilowego Zespół Szkół. Swoją przygodę z TikTokiem placówka zaczęła od thrillera lub może horroru... Trudno stwierdzić, trzeba przekonać się samemu, oglądając nagranie na profilu sorbona.tg. Przedstawia ono obawy młodego człowieka, który właśnie wyszedł z bezpiecznych murów podstawówki i wypłynął na niespokojne wody szkoły średniej.

sorbona.tg

Mundury na pierwszym planie

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych (zstutg) również pokazuje, że media społecznościowe mu nie obce. Na filmikach pojawiają się szkolne scenki rodzajowe, ćwiczenia czy kadry z różnych akcji. Nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów placówki w odpowiednim stroju. W końcu za mundurem zasięgi sznurem...

zstutg
zstutg

Narty, Grecja i pustaki

Cóż to za szkoła promuje się w taki sposób? Zespół Szkół Budowlano - Architektonicznych wie, jak zaskoczyć odbiorców. Wśród kilku nagrań, przedstawiających praktyki w Grecji, zimowy wypad na narty czy pojedynki na sali gimnastycznej, nam szczególnie spodobał się jeden film. Co tak naprawdę wynosi ze szkoły absolwent "Budowlanki"? Sprawdźcie na koncie zsba_tg.

zsba_tg

"Plastyk" nie tylko o sztuce

Ostatni, ale wcale nie najmniej pomysłowi - uczniowie Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych zapraszają do śledzenia swoich poczynań na TikToku. Znajdziemy ich pod nazwą zsap_tg. Czym chwalą się artyści? Działaniami charytatywnymi, Dniem bez Plecaka, wiernym odtwarzaniem warunków współczesnej edukacji na obrazach, a nawet autorskim pokazem mody.

zsap_tg

Każda szkoła wyróżnia się pod innymi względami, jedne czują się świetnie w przestrzeni TikToka, inne dopiero stawiają tam swojej pierwsze kroki. Pewne jest jednak, że tarnogórskim uczniom kreatywności nie brakuje.

Dzień bez plecaka 2022

Może Cię zainteresować:

Dzień bez plecaka w szkołach powiatu tarnogórskiego. Zobacz, na jakie pomysły wpadli uczniowie

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon