Tarnogórzanie dla Ukraińców. Transport z darami ruszył w kierunku granicy

Akcja rozpoczęła się zaledwie wczoraj, 26 lutego, a już zapełniono kilkadziesiąt kartonów! Chętnych do pomocy nie brakuje, wciąż można włączać się w przedsięwzięcie.

TG dla Ukrainy

W naszym mieście trwają zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców. Oprócz punktów koordynowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, powstają także oddolne inicjatywy - wszyscy skupiają siły na pomocy najbardziej potrzebującym.

Lista zbiórek - Tarnowskie Góry

Lista zbiórek - powiat tarnogórski

Jedna z bardziej popularnych lokalizacji to budynek przy ul. Legionów 15, gdzie już od wczoraj pracują lokalni wolontariusze. Tarnogórzanie ochoczo wspierają ich wysiłki. W pięć godzin udało się zebrać kilkadziesiąt kartonów wypełnionych żywnością, środkami higieny, opatrunkami oraz śpiworami!

Zebrane dary są już w drodze na wschodnią granicę.

- Dzisiaj dostaliśmy telefon z Hrubieszowa. Sytuacja na granicy w tym mieście jest bardzo trudna. Wszystkie organizacje skupiają się na dużych przejściach w Medyce i w Brześciu - opowiadają wolontariusze.
- Od razu podjęliśmy działania w kierunku wysłania najpotrzebniejszych produktów, które udało nam się zebrać. Wysłaliśmy ogromną ilość najpotrzebniejszych rzeczy. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami niosącymi pomoc w tym miejscu. Dziękujemy Grupie WIECZOREK za ekspresowe udostępnienie odpowiedniego busa do przewozu datków, bez Waszej pomocy to by się nie udało! - dodają.

Zbiórki w powiecie tarnogórskim

Wolontariuszy i darczyńców nie brakuje także w innych miejscowościach. Tak wyglądają efekty akcji w gminie Świerklaniec:

Dużym powodzeniem cieszy się także punkt odbioru darów w Żyglinku.

- Kochani - ilość przekazywanych darów pozytywnie przerosła nasze oczekiwania, wczoraj i dzisiaj od samego rana przybywają osoby chcące pomóc uchodźcom. Pragniemy wszystkim tym osobom bardzo mocno podziękować - cieszą się druhowie OSP koordynujący akcję.

Z kolei strażacy ochotnicy z Tąpkowic poprzez internetowy portal zrzutka.pl na rzecz pomocy Ukraińcom zebrali już kwotę 2 030 złotych.

Przypomnijmy, że akcje i zbiórki trwają nadal i każdy może się w nie włączyć. Liczy się nawet najmniejsza pomoc!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon