Tarnowskie Góry. Oficjalna zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców. Co jest potrzebne?

Urząd Miasta poinformował, w jaki sposób można włączyć się w pomoc Ukraińcom. Potrzebni są wolontariusze oraz artykuły pierwszej potrzeby.

dokumentprojektu.pl
Tarnowskie Góry zbiórka dla uchodźców

Tarnowskie Góry i zbiórka dla uchodźców

AKTUALIZACJA

Od jutra, 27 lutego, uruchomiony zostaje kolejny punkt zbiórki związanej z pomocą dla osób przybywających z Ukrainy. Od godziny 16:00 przy ul. Janasa 11, w siedzibie Centrum Aktywności Seniorów (parking za szkołą, wjazd z lewej strony budynku), dyżur pełnić będą pracownicy MOPS oraz wolontariusze.

W kolejnych dniach punkty zbiórki przy ul. Bytomskiej 15 oraz ul. Janasa 11 czynne będą od 7:30 do późnych godzin wieczornych, w zależności od potrzeb.


W naszym mieście rozpoczyna działanie baza wsparcia "Tarnowskie Góry dla Ukrainy". W najbliższy poniedziałek, 28 lutego, rozpocznie się zbiórka. Potrzebne są:

  • śpiwory, koce, pościel, kołdry czy poduszki
  • pieluchy, chusteczki nawilżane dla dzieci
  • ręczniki papierowe, papier toaletowy
  • środki higieny osobistej: podpaski, tampony, szampony, mydło, pasty do zębów
  • nowe lub niezniszczone, czyste ubrania dla dzieci i dorosłych

Przedmioty można przynosić do budynku Dziennego Domu Pomocy (ul. Bytomska 15). Punkt zbiórki będzie czynny w dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30. W akcję mogą włączyć się także przedsiębiorstwa.

Dodatkowe miejsce zbiórki, zainicjowane przez tarnogórskich społeczników, znajdziemy w budynku przy ulicy Legionów 15. Można przywozić tam materiały opatrunkowe, środki higieny, śpiwory, karimaty czy łóżka polowe. Akcja rozpoczyna się dziś, 26 lutego, o godzinie 14:00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 602 273 284.

Wolontariusze poszukiwani

Tarnogórzanie nie raz pokazywali, że nie są obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Teraz nadarza się kolejna okazja, by tego dowieść. Zainteresowani mogą zgłosić chęć wsparcia poprzez zaoferowanie noclegu, żywności, pomocy medycznej czy pracy jako tłumacz.

Zgłoszenia chęci włączenia się do akcji przyjmowane będą mailowo pod adresem: pomocukrainie@mopstg.pl. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w siedzibie terenowego punktu przy ul. Piastowskiej 8 (w dni robocze) lub całodobowo pod numerem telefonu: 888 484 034.

Informacje dla obywateli Ukrainy

- W przypadku konieczności udzielenia niezbędnej pomocy w formie schronienia, wyżywienia lub dostarczenia odzieży uchodźcom z Ukrainy, przebywającym na terenie gminy Tarnowskie Góry, prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej pod całodobowym telefonem +48 32 285 26 81, Tarnowskie Góry, ul. Sienkiewicza 48 - informuje Urząd Miasta.

W Tarnowskich Górach zostaną zorganizowane punkty przyjęcia uchodźców. Jak podają urzędnicy, w naszym mieście jest 130 zgłoszonych miejsc, w których można będzie przyjąć uchodźców. Za organizację pomocy humanitarnej na terenie gminy odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przydatne numery telefonów:

  • specjalna infolinia dla obywateli Ukrainy: +48 47 721 75 75
  • Straż Graniczna (szczegółowe zasady przekraczania granicy): +48 22 500 43 76
  • infolinia dla polskich obywateli oraz posiadaczy Karty Polaka przebywających na Ukrainie: +48 22 523 88 80

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon