Tarnogórzanie zdobyli Złotego Wilka. Projekt Jeżech Stond najlepszy w całym kraju!

Jeżech Stond
Reportaż Jeżech Stond

Praca młodych mieszkańców naszego miasta została doceniona w ogólnopolskim konkursie Zwolnieni z Teorii. Nakręcony przez nich reportaż zdobył pierwsze miejsce.

Jeżech Stond 

Grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica w Tarnowskich Górach wzięła udział w programie wspierającym młodych twórców projektów. Tarnogórzanie postanowili stworzyć coś, co przybliży Śląsk mieszkańcom innych regionów, a także przypomni samym Ślązakom o ich tożsamości.

Tak powstał reportaż "Jeżech Stond." Biorą w nim udział goście, którzy na co dzień aktywnie promują nasze województwo. Efekt końcowy można już oglądać na platformie YouTube.

Projekt Jeżech Stond, czyli ponownie zakochaj się w Śląsku - wywiad 

Tarnogórzanie nagrodzeni 

Wczoraj odbyło ogłoszenie wyników konkursu. Złotego Wilka, a więc nagrodę dla najlepszego zespołu, w kategorii Kultura otrzymał reportaż naszych licealistów. 

Wygraliśmy! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz projekt, bo nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez Was! - cieszą się laureaci. 

Zwolnieni z Teorii 

- Organizujemy praktyczną, ogólnopolską Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób - opowiadają pomysłodawcy programu.

W tegorocznej edycji udział wzięło 3 824 młodych ludzi. Powstało 749 projektów. Laureatów wyłoniono w ramach 11 kategorii: Edukacja, Ekologia i Natura, Kultura, Projekt Technologiczny, Przestrzeń Miejska, Reklama Społeczna, Społeczność Lokalna, Wydarzenie Publiczne, Zbiórka Charytatywna oraz Zdrowie i Sport. 

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy, a także życzymy dalszego rozwijania zainteresowań. 

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: