Tarnowskie Góry bez swojej poetki i miłośniczki. Odeszła Henryka Kocot

W 2022 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i wielu mieszkańców pożegnało swoją przyjaciółkę. Była artystką, literatką, a przede wszystkim - tarnogórzanką.

Henryka Kocot

Zmarła Henryka Kocot

9 marca odeszła znana wielu osobom artystka. Henryka Kocot od swojej młodości związana była z naszym miastem. Urodziła się w 1948 roku w Tarnowskich Górach. Była absolwentką I LO im. Sempołowskiej. Pracowała w Centralnym Biurze Konstrukcji Kotłów. Jej literacka przygoda rozpoczęła się oficjalnie w 2004 roku. Od tego czasu ukazały się dwa tomiki z wierszami: "Fala" oraz "Młyn".

Henryka Kocot nie tylko pisała. Artystka angażowała się także w różnego rodzaju inicjatywy literackie. Jej pasją było również dbanie o nasze lokalne dziedzictwo. Należała do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

- Henryka Kocot kilkanaście lat była uczestniczką Warsztatów Literackich w TCK i aktywnie włączała się w życie literackie naszego miasta i Śląska, biorąc udział w różnego rodzaju spotkaniach i imprezach poetyckich. Umiłowanie swojej małej ojczyzny wyrażała również poprzez działalność w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej - wspominają przyjaciele zmarłej.
- Była dobrym, uczynnym człowiekiem zawsze gotowym do pomocy innym. 6 września 2021 jeden ze śląskich wierszy Henryki Kocot zawisł w Tarnogórskiej Galerii Literackiej przy ul. Nowaka - dodają.

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Obszar po kopalni "Verona" w Bytomiu

Obszar bytomskiej "Verony" pod ochroną dzięki SMZT

Ambasador Japonii w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Ambasador Japonii w Tarnowskich Górach

Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków"

Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków"

Wandalizm w centrum Tarnowskich Gór

Wandalizm w centrum TG. Mężczyzna oszpecił siedzibę SMZT

Tarnowskie Góry, oznaczenia UNESCO

Znaki UNESCO poprowadzą do najważniejszych zabytków Śląska?

Property Forum 2021 Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry w Property Forum Online Regiony 2021

Tarnowskie Góry 2022 alert rcb

Uwaga na silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu