Tarnowskie Góry bez swojej poetki i miłośniczki. Odeszła Henryka Kocot

W 2022 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i wielu mieszkańców pożegnało swoją przyjaciółkę. Była artystką, literatką, a przede wszystkim - tarnogórzanką.

Henryka Kocot

Zmarła Henryka Kocot

9 marca odeszła znana wielu osobom artystka. Henryka Kocot od swojej młodości związana była z naszym miastem. Urodziła się w 1948 roku w Tarnowskich Górach. Była absolwentką I LO im. Sempołowskiej. Pracowała w Centralnym Biurze Konstrukcji Kotłów. Jej literacka przygoda rozpoczęła się oficjalnie w 2004 roku. Od tego czasu ukazały się dwa tomiki z wierszami: "Fala" oraz "Młyn".

Henryka Kocot nie tylko pisała. Artystka angażowała się także w różnego rodzaju inicjatywy literackie. Jej pasją było również dbanie o nasze lokalne dziedzictwo. Należała do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

- Henryka Kocot kilkanaście lat była uczestniczką Warsztatów Literackich w TCK i aktywnie włączała się w życie literackie naszego miasta i Śląska, biorąc udział w różnego rodzaju spotkaniach i imprezach poetyckich. Umiłowanie swojej małej ojczyzny wyrażała również poprzez działalność w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej - wspominają przyjaciele zmarłej.
- Była dobrym, uczynnym człowiekiem zawsze gotowym do pomocy innym. 6 września 2021 jeden ze śląskich wierszy Henryki Kocot zawisł w Tarnogórskiej Galerii Literackiej przy ul. Nowaka - dodają.

Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon