Tarnowskie Góry dla Ukrainy. Mieszkańcy i władze miasta planują pomoc potrzebującym

Wczoraj na Rynku odbyło się spotkanie w sprawie włączenia się gminy we wsparcie Ukraińców. Obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, społecznicy oraz sporo mieszkańców.

Tarnowskie Góry solidarne z Ukrainą

24 lutego o godzinie 20:00 na głównym placu miasta zgromadziło się około stu osób. Wszyscy chcieli pokazać swoją łączność i solidarność z zaatakowanymi sąsiadami. Powiewały niebiesko-żółte flagi.

- Wolność naszych sąsiadów powinna być uszanowana i dlatego też dziś wszyscy tutaj, bez względu na nasze poglądy, zebraliśmy się, by wesprzeć Ukrainę i ludzi, którzy giną zupełnie bez sensu, z powodu czyiś chorych ambicji - mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

Lokalni społecznicy w imieniu mieszkańców zadeklarowali chęć pomocy i gotowość do zorganizowania zbiórki na rzecz Ukraińców. Burmistrz podziękował za inicjatywę. Jednocześnie zaznaczył, że aktualnie miasto musi skupić się na przygotowaniach do przyjęcia uchodźców. Potrzebującym będzie zapewniona żywność, pomoc medyczna i psychologiczna.

Władze miasta w sprawie Ukrainy. Zwołano Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego

- Pracujemy nad tym intensywnie - podkreślił burmistrz. - Tarnogórzanie wielokrotnie pokazali, że wolontariat nie jest nam niczym obcym, w odpowiednim momencie, o którym na pewno poinformujemy, proszę o zgłoszenia - tłumaczył.

Na znak solidarności z Ukrainą w oknach ratusza zabłysły niebieskie i żółte światła. Od wczoraj na budynku, oprócz flagi Polski i Tarnowskich Gór, pojawiły się kolory Ukrainy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Panie z Ukrainy, które przygotowały pyszności na piknik

"Tarnogórzanie Ukraińcom, Ukraińcy - Tarnogórzanom"

Piknik w Tarnowskich Górach

Polsko-ukraińskie spotkanie przy wspólnym stole

Tarnowskie Góry praca dla Ukraińców

Nowa forma wsparcia ukraińskich uchodźców

Tarnowskie Góry: lokum dla uchodźców

Tarnowskie Góry szykują się na przyjęcie kolejnych rodzin

Tarnowskie Góry i uchodźcy z Ukrainy

Zwołano Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego

Tarnowskie Góry stand with Ukraine

Tarnowskie Góry solidarne z Ukrainą

20210305 143251 0000

Ogródki letnie w Tarnowskich Górach. Zaczną...