Tarnowskie Góry. Kolejne kamienice w centrum docieplone. Które budynki są następne w kolejce?

W Śródmieściu remont przeszły trzy kamienice. Jak stwierdza Urząd Miasta, pozytywne efekty odczują nie tylko mieszkańcy, ale także środowisko.

Znikają kolejne kopciuchy

Zakończyła się termomodernizacja trzech tarnogórskich kamienic. Wygląd nieco zmieniły budynki przy ulicy Bytomskiej 9 i 13 oraz Wyspiańskiego 22. 35 mieszkań przyłączono do sieci ciepłowniczej.

- W sumie w sześciu budynkach (wcześniej ukończono termomodernizację przy ul. Mickiewicza 24, Wyspiańskiego 17 oraz Cebuli 20) wykonano kompleksową termomodernizację czyli docieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji C.O. oraz montaż nowych grzejników - wyliczają miejscy urzędnicy.

Prace warte były około 3 milionów złotych. Inwestycja została wsparta środkami pochodzącymi z Unii Europejskiej.

- W sumie efekt ekologiczny - i wizerunkowy, bo budynki prezentują się znakomicie - objął więc blisko 80 mieszkań w centrum miasta - dodają urzędnicy.

To nie koniec dobrych wieści. Są już plany dotyczące przyszłorocznych remontów. Termomodernizację ma przejść kolejnych pięć obiektów. Oznacza to, że lepszymi warunkami będą cieszyć się lokatorzy 84 mieszkań, a z tarnogórskiego krajobrazu zniknie 70 kopciuchów.

Tarnowskie Góry - kamienice

Może Cię zainteresować:

Pięć kamienic do termomodernizacji. Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac?

Autor: Urszula Gołkowska

22/02/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon