Tarnowskie Góry. Kolejne zmiany w centrum miasta. Na te ulice powróci ruch drogowy

Dobra wiadomość dla kierowców. Samochody powrócą na trzy zamknięte do tej pory fragmenty dróg.

Drogowe zmiany w TG

Miejski Zarząd Ulic i Mostów zapowiada, że w tym tygodniu ruch samochodowy w pełni powróci na układ ulic: Zamkowa - Bondkowskiego - Mleczna. Przypomnijmy, że odcinki te były zamknięte z powodu remontu.

- Prace były kolejnym etapem rewitalizacji zabytkowego centrum miasta. Wcześniej w ramach podobnych prac wykonano m.in. przebudowę ul. Strzeleckiej i Stalmacha - stwierdzają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Wartość inwestycji to 3,9 miliona złotych. Projekt uzyskał dotację z Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach dofinansowania zadania "Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka" (Tarnowskie Góry).

Wyremontowane ulice mają nowe nawierzchnie. Pojawiły się chodniki z granitu i bruku. Całość uzupełniają elementy małej architektury: stojaki rowerowe, donice na zieleń i kosze.

Co na to mieszkańcy?

Opinie tarnogórzan są w tej kwestii podzielone. Jedni chwalą zakończony projekt, inni dostrzegają jego mankamenty. Wśród tych ostatnich znalazły się między innymi ławki z widokiem na zaparkowane samochody. Kontrowersje budzi także mniejsza niż wcześniej ilość zieleni.

- Wycinka konieczna jest z uwagi na kolizję z prowadzonymi pracami oraz zły stan zdrowotny drzew - tłumaczyli w robót prac urzędnicy.

Jednocześnie natomiast Urząd Miasta poinformował wtedy, że przy wspomnianych ulicach, w miejsce poprzednich drzew, zagości nowych dziewięć roślin: klony przy ul. Zamkowej oraz cisy w donicach przy ul. Bondkowskiego.

Tarnowskie Góry skwer przy ul Odrodzenia 2

Może Cię zainteresować:

Odnowiony skwer w centrum Tarnowskich Gór. Ma być zielony i nowoczesny [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

01/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon