Tarnowskie Góry mają swoich pięciu Śląskich Prometeuszy. Pracują na co dzień w placówkach socjalnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach mają niemały powód do świętowania. Ich reprezentanci zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie wśród pracowników socjalnych naszego województwa.

MOPS TG
Tarnowskie gory slaski prometeusz 2023

Śląscy Prometeusze 2023

Każdego dnia podejmują niełatwe tematy i zadania, choć często nie dostrzegamy ich pracy. Uroczystości takie jak ta przypominają o ich trudzie, zwracają uwagę, doceniają cichych bohaterów. Co roku Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego organizuje konkurs Śląski Prometeusz. Akcja ma na celu wyróżnić oraz podziękować najbardziej zaangażowanym pracownikom socjalnym.

W tym roku uroczyste wydarzenie odbyło się w środę, 15 listopada. Wśród wyróżnionych osób znalazło się aż pięciu przedstawicieli Tarnowskich Gór. Wojewódzką Nagrodę Dla Pracowników Systemu Pomocy i Integracji Społecznej Śląski Prometeusz otrzymali:

  • Piotr Lisek (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) - 3 miejsce w kategorii Pracownik socjalny
  • Ewa Wróbel (Środowiskowy Dom Samopomocy) - 1 miejsce w kategorii Terapeuta
  • Barbara Kruszelnicka-Guzy (Środowiskowy Dom Samopomocy) - 2 miejsce w kategorii Pracownik socjalny
  • Dorota Polk (Środowiskowy Dom Samopomocy) - 2 miejsce w kategorii Opiekun
  • Michaela Makuła (Środowiskowy Dom Samopomocy) – wyróżnienie w kategorii Innowator
- Jestem z nich niezwykle dumna! – stwierdziła obecna podczas wydarzenia zastępca burmistrza ds. społecznych Jolanta Tuszyńska. – O tym, że mamy u nas znakomitych specjalistów, wiemy znakomicie. Dobrze, że inni też to zauważają – dodała.

Ten tydzień jest szczególny dla ŚDS w Tarnowskich Górach. Wczoraj jego przedstawiciele zostali docenieni w skali wojewódzkiej. Natomiast w poniedziałek placówka świętowała swoje 4. urodziny. 13 listopada 2019 roku Rada Miasta Tarnowskie Góry podjęła Uchwałę o utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy. Jest co świętować! Wszystkim pracownikom życzymy wiele sił, energii i zapału na każdy dzień, a także dużo satysfakcji z efektów podejmowanych działań.

Tarnogórscy społecznicy nie pierwszy raz stanęli na podium wojewódzkiego konkursu. Nagrody Śląskich Prometeuszy otrzymali także w ubiegłych latach.

Śląski Prometeusz 2022

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach mamy dwóch Prometeuszy. Na co dzień pracują w Środowiskowym Domu Samopomocy

Autor: Urszula Gołkowska

16/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon