W Tarnowskich Górach mamy dwóch Prometeuszy. Na co dzień pracują w Środowiskowym Domu Samopomocy

W tym tygodniu odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych pracowników systemu pomocy społecznej. Wśród tegorocznych laureatów znajdują się dwie reprezentantki tarnogórskiej placówki.

Bo Liczy Się Człowiek
Śląski Prometeusz 2022

Śląscy Prometeusze 2022

Inicjatywa organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Jej cel to uhonorowanie pracowników systemu pomocy społecznej, którzy swoje obowiązki traktują jako powołanie, odznaczają się kreatywnością i energią do podejmowania nowych wyzwań.

Uroczyste spotkanie, podczas którego oficjalnie ogłoszono tegorocznych laureatów, odbyło się w poniedziałek, 14 listopada. Gala miała miejsce w chorzowskim Planetarium.

Przedstawiciele Tarnowskich Gór wśród najlepszych

Z radością możemy poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu wyróżniono dwie reprezentantki ośrodka działającego w naszym mieście. Pierwsze miejsce w kategorii Opiekun/Asystent/Pielęgniarka otrzymała pani Iwona Musialik. Natomiast pani Renata Łątka zdobyła drugie miejsce w kategorii Terapeuta/Specjalista Reintegracji. Obydwie laureatki pracują na co dzień w Środowiskowym Domu Samopomocy w Tarnowskich Górach. Miejsce to świadczy wsparcie dzienne dla osób przewlekle psychicznie chorych, niepełnosprawnych intelektualnie oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

Pomagają, szkolą, usamodzielniają i dobrze się bawią, czyli o Środowiskowym Domu Samopomocy

- Widać to, że jesteśmy wtedy doceniani. Jest to pokazane na całe nasze województwo, wszystkim naszych znajomym, bliskim, rodzinom, rodzicom podopiecznych, którymi się zajmujemy, więc myślę, że jest to bardzo, bardzo, bardzo potrzebne - mówiła Iwona Musialik podczas gali rozdania Śląskich Prometeuszy.

- Energii mam sporo, jestem długoletnim pracownikiem, szczęśliwym, uśmiechniętym, zadowolonym z wykonywanej pracy. Myślę, że tak zostanie już do mojej emerytury - dodawała.

To nie pierwszy raz, kiedy tarnogórscy pracownicy systemu pomocy społecznej są wyróżniani. Nagrody trafiły do nich także w ubiegłym roku. Wtedy również uhonorowano nimi dwóch reprezentantów naszego miasta.

"Śląski Prometeusz 2021"

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry mają swoich Prometeuszy. Kim są i czym na co dzień się zajmują?

Autor: Urszula Gołkowska

21/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon