Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, a może Świerklaniec? Gdzie są najładniejsze ozdoby?

Tradycyjna choinka, plebiscyt na stylizację, a może świecący rower? To tylko niektóre z dekoracyjnych instalacji, jakie możemy spotkać w tym roku. Co ciekawego pojawiło się w powiecie tarnogórskim?

Tarnowskie Góry i okolice na święta

W tym roku samorządy wspominały już mniej o oszczędnościach, związanych między innymi z ceną energii elektrycznej. Efekty widać na przykład w bożonarodzeniowym wystroju. W miastach i gminach urzędy zorganizowały choinki, lampki i inne atrakcje. W niektórych miejscowościach mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce, dokładając do tego własne dekoracje.

W Tarnowskich Górach pojawiła się oczywiście tradycyjna choinka. Jej wystrój wybrali internauci. Na facebookowym profilu Urzędu Miasta ukazała się mała ankieta w postaci trzech zdjęć z proponowanymi stylami. Ostatecznie wygrała opcja z czerwonymi kokardami. To jednak nie wszystko. Świąteczne ornamenty znajdziemy też na fasadach kamienic przy rynku - to dzięki kolorowym iluminacjom. Jednak prawdziwym hitem może się okazać bombka połączona z rowerem. By ją zaświecić, trzeba wsiąść na pojazd i wykazać się sprawnością.

W grudniu w jednej z dzielnic - Strzybnicy - odbyło się spotkanie mieszkańców. W ramach integracji przyozdobili oni swoje własne drzewko. Samodzielnie. Później oczywiście przyszedł czas na rozmowy przy poczęstunku i ciepłych napojach. Podobnie było także w Orzechu (gmina Świerklaniec). Tam mieszkańcy także udekorowali choinkę. Dzięki temu stała się zdecydowanie bardziej różnorodna.

Pięknie prezentuje się również Pałac Kawalera, choć trzeba przyznać, że akurat to miejsce wygląda świetnie przez cały rok. W holu zabytku znajdziemy świąteczne dekoracje. Można je podziwiać na przykład podczas kolędowego koncertu organizowanego przez Stowarzyszenie Wrazidlok. Przy okazji warto także wybrać się na spacer po otaczającym pałac parku.

Pewną konkurencją dla tarnogórskiego drzewka stała się choinka w Miasteczku Śląskim. Stoi dumnie przed Urzędem Miejskim. Ubrana w czerwone i srebrne bombki oraz światełka cieszyła mieszkańców już w listopadzie. Nieco inne podejście prezentują Kalety. Tam na Małym Rynku zobaczymy drewnianą szopkę. Co roku przybywa w niej nowych figur. Jest już oczywiście Święta Rodzina, aniołowie, pasterze, a nawet Herod. W tym sezonie dołączyła do nich dzwonnica.

Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach ruszył jarmark świąteczny. Co ciekawego na nim znajdziemy?

Autor: Urszula Gołkowska

15/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon