Tarnowskie Góry. Nowy remont - nowe tabliczki w centrum miasta. Co mają upamiętniać?

W Śródmieściu pojawiły się kolejne płytki z ważnymi dla miasta datami. Urząd Miasta zapowiada, że to jeszcze nie koniec szlaku historycznego.

Zmiany na Zamkowej

Niedawno po remoncie do użytku zostały oddane ulice Zamkowa i Bondkowskiego. Wartość inwestycji to 3,9 miliona złotych. Projekt uzyskał dotację z Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach dofinansowania zadania "Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka".

Wyremontowane ulice mają nowe nawierzchnie. Pojawiły się chodniki z granitu i bruku. To oczywiście nie koniec zmian. Całość uzupełniają elementy małej architektury: stojaki rowerowe, donice na zieleń i kosze.

Nowe tabliczki w Tarnowskich Górach

Dodatkowym efektem remontu są trzy płytki, jakie zamontowano w chodnik. Przypominają te znajdujące się na ulicy Krakowskiej. Nowe tabliczki mają upamiętniać:

  • Targ Kartoflany (Kartoffelmarkt)
  • siedzibę margrabiego Hohenzollerna
  • działająca w latach 1854-1876 szkołę ewangelicką

Jak zapowiada Urząd Miasta, to jeszcze nie wszystkie płytki, jaki będziemy mogli oglądać w centrum.

- Trzy tabliczki przypominające te z ulicy Krakowskiej to tylko kilka z zaplanowanych do umieszczenia w centrum Tarnowskich Gór. Kolejne pojawiają się lub pojawią wkrótce m.in. w miejscu dawnego składu solnego, kramów mięsnych i innych charakterystycznych punktów na dawnej mapie miasta - stwierdzają urzędnicy.

Co na ten temat sądzą sami mieszkańcy? Jak zawsze zdania są podzielone. Jednym przypadła do gustu nowa dekoracja. Inni wskazują, że przestrzeń zajmowana przez jedną z płytek i jej otoczenie mogłaby zostać wykorzystana jako miejsca parkingowe, których w centrum nigdy dość.

Tarnowskie Góry roboty drogowe w centrum 3

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. Utrudnienia drogowe w centrum miasta. Na tych odcinkach trzeba uważać

Autor: Urszula Gołkowska

01/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon