Tarnowskie Góry. Utrudnienia drogowe w centrum miasta. Na tych odcinkach trzeba uważać

Tarnogórscy drogowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Trwają prace drogowe w Śródmieściu, a to oznacza zmianę organizacji ruchu. Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Utrudnienia w centrum

Na dwóch ulicach prowadzone są roboty. To część większego zadania o nazwie "Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Górnicza, Bondkowskiego, Zamkowa, Nowaka, Gliwicka w Tarnowskich Górach". Prace dotyczące ul. Górniczej i Jurczyka rozpoczęły się na początku maja i trwają nadal. W tym tygodniu kierowcy powinni wybrać inną trasę, gdyż na tym odcinku czekają na nich utrudnienia.

- Trwa przebudowa pierwszego odcinka ulicy Górniczej i Jurczyka. Na drugiej z ulic oraz na odcinku Górniczej do Mlecznej trwają prace na sieciach gazowych i wodnych, dlatego ruch tam nie jest możliwy - informuje Urząd Miasta.
- Wjazd na Górniczą od skrzyżowania z ul. świętego Jacka także jest zamknięty: firma Veolia Południe na całej szerokości drogi prowadzi prace na sieci ciepłowniczej - dodaje.

Ile jeszcze potrwają prace? Roboty uniemożliwiające przejazd ul. Górniczą mają zakończyć się w tym tygodniu.

Wartość inwestycji to 2 536 806,76 zł (brutto). Jak zapowiada Urząd Miasta, realizacja prac planowana jest do końca 2022 roku. W zamierzeniach są już kolejne działania - rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic Gliwickiej, Placu Gwarków i fragmentu ul. Zamkowej od skrzyżowania z ul. Mleczną. Koszt prac to 2 260 371,91 zł.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon