Tarnowskie Góry. Remont na ulicy Sobieskiego. Jak postępują prace?

W centrum miasta trwają roboty mające na celu naprawę nawierzchni jednej z ważniejszych dróg. W galerii zdjęć można zobaczyć, na jakim etapie jest obecnie realizacja zadania.

- Na odcinku od ul. Wajdy do Strzeleckiej układana jest już pierwsza warstwa asfaltu. Do ulicy Wajdy od ul. Opolskiej asfaltowa podbudowa jest już od ubiegłego tygodnia - informowały wczoraj, 18 października, władze miasta.

Prace remontowe rozpoczęły się po oddaniu do użytku odnowionej ulicy Powstańców Śląskich. Trwające obecnie zadanie kosztowało prawie 5 milionów złotych. Oprócz nowej nawierzchni przy ulicy Sobieskiego pojawią się także wyniesione przejścia dla pieszych oraz nowe chodniki. Miejsca parkingowe zostaną uregulowane, a ruch drogowy - spowolniony.

Niebawem na odcinku między ul. Opolską i ul. Wajdy ma zostać naniesiona ostateczna warstwa ścieralna.

- Jeśli pogoda pozwoli, jej układanie zacznie się być może się jeszcze w tym tygodniu. Jeśli tak będzie, jest możliwość, że ruch powróci na pierwszy odcinek ulicy Sobieskiego pod koniec przyszłego tygodnia - tłumaczą urzędnicy. - W międzyczasie trwać będą prace na chodnikach oraz na odcinku w kierunku Ronda Ranoszka. Obecnie ściągnięty tam jest stary asfalt - dodają.

Rusza remont ulicy Królika. Rozpocznie się usuwanie skutków zapadlisk

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon