Tarnowskie Góry rozdają zbiorniki na deszczówkę. Jak się po nie zgłosić?

Rusza nowa proekologiczna inicjatywa. Mieszkańcy mogą bezpłatnie odebrać zbiornik na deszczówkę. Do wydania jest 270 pojemników. Zbieranie wniosków startuje w środę, 28 lutego.

Tarnowskie gory zbiornik deszczowka

"Tarnogórzanie łapią deszcz"

Pod takim hasłem odbywa się kolejna akcja Urzędu Miasta. Tym razem na mieszkańców czekają nie kompostowniki, ale zbiorniki na deszcz. Jak podaje Ratusz, to lokalna odpowiedź na obchodzony w marcu Światowy Dzień Wody. Kto może wziąć udział w inicjatywie?

- Wniosek o użyczenie zbiornika może złożyć każda osoba fizyczna będąca właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości na terenie Gminy Tarnowskie Góry, która ma możliwości techniczne zbierania i wykorzystania wód opadowych na terenie swojej nieruchomości i nie posiada względem Gminy zaległości z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatków oraz zaległości o charakterze cywilno-prawnym - podają urzędnicy miejscy.

Dla chętnych przygotowano 270 pojemników. Każdy z nich ma pojemność 350 litrów. Dzięki pojemnikom woda opadowa będzie lepiej zagospodarowana na przykład do podlewania ogródka. Zainteresowani akcją otrzymają także zestaw przyłączeniowy, który pozwoli na samodzielną instalację.

– Wnioskodawcy może być użyczony tylko jeden zbiornik na jedną nieruchomość – zastrzega naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Adam Mrugacz.

Czas na składanie wniosków o wydanie pojemnika rozpoczyna się od najbliższej środy, 28 lutego, w Urzędzie Miasta przy ul. Sienkiewicza 2. Dokumenty będą przyjmowane osobiście lub za pośrednictwem poczty oraz przez ePUAP. Potrzebne formularze znajdziemy na stronie internetowej Urzędu Miasta. Wnioski będą rozpatrywane w kolejności złożenia, a więc kto pierwszy - ten lepszy. Zbiorniki zostaną użyczone mieszkańcom na 24 miesiące. Po tym czasie staną się ich własnością.

Tarnogórskie Święto Drzewa 2023

Może Cię zainteresować:

Na tarnogórskim rynku można było odebrać darmową sadzonkę. Chętnych nie brakowało

Autor: Urszula Gołkowska

31/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon