Tarnowskie Góry. Rusza budowa Domu Pomocy Społecznej. Powstanie w Strzybnicy

Rozpoczyna się zapowiadana w zeszłym roku inwestycja. W jednej z dzielnic naszego miasta pojawi się ośrodek dla osób przewlekle chorych. Wiemy już, kiedy zakończy się pierwszy etap prac.

Stanisław Torbus
Tarnowskie Góry dps

Dom Pomocy Społecznej w Strzybnicy

Rok temu Powiat Tarnogórski otrzymał dotację ze Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". 12 750 000 zł zostanie wydane na finansowanie pierwszego etapu budowy Domu Pomocy Społecznej. Nowy ośrodek powstanie w Tarnowskich Górach przy ulicy Kościelnej 42. Obecnie stoi tam niszczejący budynek, gdzie kiedyś mieściło się Centrum Kształcenia Ustawicznego. Obiekt zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowy.

- Projekt zakłada budowę nowego obiektu na potrzeby funkcjonowania DPS o zasięgu ponadregionalnym dla 80 osób przewlekle chorych, w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażonego w pokoje z łazienkami, co poprawi komfort życia mieszkańców i warunków pracy całemu personelowi - informowali urzędnicy.
- Aktualnie DPS o tym profilu znajduję się w Pałacu Baildonów w Łubiu, ale ze względu na zabytkowy charakter obiektu występuje w nim wiele barier architektonicznych, które nie mogą zostać usunięte. Nowoczesny budynek powstanie przy ul. Kościelnej w Tarnowskich Górach - dodawał Stanisław Torbus, Członek Zarządu Powiatu.

W sierpniu ogłoszono przetarg na realizację pierwszego etapu inwestycji. Złożone oferty oceniane były pod względem: ceny (60%), okresu gwarancji i rękojmi (28%) oraz wysokości kary umownej za nieterminową realizację zamówienia (12%). Do przetargu zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Wybrano propozycję spółki Hydratec z Białegostoku. Przedsiębiorstwo wyceniło swoje usługi na 21 184 500,00 zł. Pierwszy etap prac ma zakończyć się 24 miesiące po podpisaniu umowy.

Inwestycja w WSP w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Dobre wieści ze szpitala w Tarnowskich Górach. Zobaczcie efekty nowej inwestycji [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

28/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon