Tarnowskie Góry Smakują, czyli gdzie dobrze zjeść w naszym mieście

Urząd Miasta zaprasza do odwiedzania facebookowego profilu Tarnowskie Góry Smakują. Strona powstała nie tylko dla lokalnych miłośników dobrej kuchni.

Tarnowskie gory smakuja

Smakowita inicjatywa

Tarnowskie Góry znane są w okolicy z dużej ilość restauracji, kawiarni, cukierni i innych ciekawych punktów gastronomicznych. Od 2018 roku rozpoczęto organizowanie wydarzenia Srebrne Miasto z rabatem. Tarnowskie Góry Smakują. Inicjatywa cieszyła się dużą popularnością. Przez kilka dni wiele lokali oferowało zniżkę na swoje produkty, żeby zachęcić mieszkańców (oraz turystów) do skorzystania z nieznanej im może dotychczas oferty. Warto podkreślić, że do akcji włączyły się także inne przedsiębiorstwa usługowe: fotograficzne, fryzjerskie, odzieżowe, czy hotelarskie.

2020 rok okazał się bardzo trudny dla branży gastronomicznej. Chociaż właściciele restauracji robią co mogą i wielu z nich zdecydowało się zapewnić dowóz do klienta, sytuacja małych lokali nie jest najciekawsza. Władze Tarnowskich Gór próbują wspierać lokalnych przedsiębiorcach. O niektórych z podjętych działań można przeczytać w naszym artykule. Nie każdy wie, że powstała również specjalna strona, gdzie promować się mogą restauratorzy.

- By wesprzeć restauratorów Urząd Miejski prowadzi profil Tarnowskie Góry Smakują. Znaleźć można tu aktualną ofertę dnia, ceny, godziny otwarcia, numery telefonów oraz zasady zamawiania jedzenia w lokalach gastronomicznych - opowiadają urzędnicy.

Informacje zamieszczane regularnie na facebookowym profilu przydają się z pewnością nie tylko przedsiębiorcom, ale także mieszkańcom szukającym ciekawych zniżek, eleganckich voucherów czy pysznych przetworów. Natomiast osoby, które poszukują wykazu tarnogórskich punktów gastronomicznych, zapraszamy do zerknięcia na stworzoną przez nas listę restauracji oraz osobny spis pizzerii.

Kolejna ulga dla przedsiębiorców

Urząd Miejski postanowił niedawno znów wesprzeć restauratorów i zrezygnować z opłaty za koncesję na alkohol. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku władze zdecydowały się nie pobierać trzeciej raty. W 2021 roku właściciele lokali zostaliby zwolnieni z dwóch trzecich wysokości opłaty.

- Na razie zwalniamy z raty pierwszej, chcielibyśmy zwolnić z kolejnej, odnośnie raty trzeciej decyzję podejmiemy zależnie od tego, jak latem i jesienią rozwinie się sytuacja epidemiologiczna, a co za tym idzie - gospodarcza – zapowiada Mariusz Konopka, Skarbnik Miasta.

Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej. Zaplanowano ją na 17 lutego.

fot. Tarnowskie Góry Smakują

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Lody w Tarnowskich Górach

Najlepsze lodziarnie w Tarnowskich Górach

Kawiarnia Barcelona

Restauracje nareszcie otwarte! Jak świętują...

20210305 143251 0000

Ogródki letnie w Tarnowskich Górach. Zaczną...

Tegie slow day

W Tarnowskich Górach kolejna odsłona Tegie Slow Day

Tarnowskie Góry - misie dla WSP

Sto misiów dla tarnogórskiego szpitala

Tarnowskie Góry, Kamienica Rynek 14

Dwa nowe lokale przy tarnogórskim rynku. Jak wyglądają?

Tarnogórskie Święto Drzewa 2021

Tarnogórskie Święto Drzewa. Posadź swoją własną roślinkę!