Tarnowskie Góry świętują rocznicę UNESCO. Z tej radości wsiadają na rowery

Siedem lat temu lokalne zabytki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Z okazji zbliżającej się rocznicy mieszkańcy mogą wziąć udział w wyprawie rowerowej. Kiedy się odbędzie?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie gory rajd rowerowy

Rajd rowerowy szlakiem UNESCO

Od prestiżowego wpisu mija już siedem lat. Zbliża się kolejna rocznica tego ważnego dla Tarnowskich Gór wydarzenia. Z tej okazji Urząd Miasta, KTR Jutrzenka i PTTK zapraszają do udziału w wypoczynkowo-sportowym przedsięwzięciu. W najbliższą niedzielę, 7 lipca, odbędzie się rowerowy rajd szlakiem UNESCO. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz jednośladów pokonają trasę o długości około 20 kilometrów. Początek i koniec wyprawy na rynku w Tarnowskich Górach. Zbiórkę zaplanowano na godzinę 10:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Nie trzeba się też wcześniej zapisywać.

Warto pamiętać, że obiekty UNESCO w naszym mieście to nie tylko Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga. Wpis obejmuje także inne pogórnicze miejsca. Wśród nich często uczęszczany teren wypoczynkowy - Park Miejski czy hałda popłuczkowa. Trwają także prace, by udostępnić dla turystów Szyb Staszic. Łącznie na listę trafiło 28 związanych z industrializacją obiektów.

Swierklaniec park

Może Cię zainteresować:

Imprezowe wakacje w Świerklańcu. W planie Gyburstag Kołoca, koncerty czy kino plenerowe

Autor: Urszula Gołkowska

18/06/2024

Hala sportowa tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach wakacje na sportowo. Mieszkańcy mogą bezpłatnie skorzystać z hali

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon