Tarnowskie Góry szykują się na przyjęcie kolejnych rodzin. Powstaje Punkt Obsługi Uchodźców

W naszym mieście praca na rzecz przyjezdnych potrzebujących nie ustaje. Przygotowywane są miejsca noclegowe, trwają zbiórki, kolejne osoby deklarują pomoc.

Punkt Obsługi Uchodźców w Tarnowskich Górach

Do tej pory w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zarejestrowało się ponad 40 uchodźców. Są także osoby, które znalazły schronienie w domach tarnogórzan. Według informacji od wojewody śląskiego, do Tarnowskich Gór może trafić ponad 1000 osób, które uciekają przed wojną.

Będą one gościć między innymi w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Reptach Śląskich. Osoby chętne do przyjęcia Ukraińców w swoim domu mogą zgłosić się do poprzez formularz. Powstała specjalna witryna, gdzie zadeklarujemy gotowość pomocy poprzez zapewnienia lokum, wolontariat, tłumaczenie czy transport.

W centrum miasta powstaje Punkt Obsługi Uchodźców.

- Kolejne rodziny z Ukrainy przyjeżdżają już do naszego miasta. My z kolei przygotowujemy Punkt Obsługi Uchodźców, który mieścił będzie się w lokalu pod adresem Rynek 8. Obsługiwany będzie przez MOPS, tłumaczy i wolontariuszy. W pomieszczeniu prowadzone są aktualnie drobne naprawy, sprzątanie, lokal podłączany jest także do mediów - informuje Urząd Miasta.

Modlitwa w intencji pokoju

W kościele pw. Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach (ul. Opatowicka 112) odbędzie się Msza, podczas której wierni będą wspólnie prosić o pokój dla Ukrainy.

Tarnowskie Góry Msza Ukraina
Parafia Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

Zbiórki w Tarnowskich Górach trwają

Kolejne dary od mieszkańców trafiają do potrzebujących. W punkcie przy ul. Legionów 15 praca wre. Szykowane są paczki dla osób, które przyjechał do naszego miasta. Kolejny samochód z pomocą w drodze na granicę.

- Ukraińska rodzina zgłosiła się do nas, ponieważ jedzie po swoich krewnych na przejście graniczne w Zosinie, wyrazili chęć zabrania niezbędnych rzeczy na granicę. Do naszych zaprzyjaźnionych społeczników, działających w Horodle, wysyłamy cały samochód naczyń i sztućców jednorazowych. Kolejna fantastyczna wiadomość tego dnia! - opowiadają wolontariusze.

Jak wspomóc akcję? Zobacz w artykule: "Tarnowskie Góry. Oficjalna zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców".

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon