Tarnowskie Góry ul. Szymały i Królika. Kolejna przebudowa w centrum miasta

Wczoraj, 10 maja Urząd Miasta oficjalnie zaprezentował projekt nowego układu ulic Szymały oraz Królika. Prace ruszają już w tym tygodniu!

Tarnowskie gory remont

Odnowione targowisko

Od 4 maja sprzedawcy, którzy do tej pory oferowali swoje towary na placyku przy ulicy Królika, przenieśli się w nowe miejsce. Aktualnie targ znajdziemy na terenie boiska za Liceum im. Stefanii Sempołowskiej i Zespołem Szkół Medyczno-Chemicznych (ul. Cebuli). Zmiany mają związek z nowymi remontami w centrum Tarnowskich Gór.

Targowisko w Tarnowskich Górach przeniesione

Jak zapowiada Urząd Miasta, w tym tygodniu rozpocznie się przebudowa układu ulic Szymały oraz Królika na odcinku od ul. Cebuli do ul. Dolnej.

- Do końca listopada przebudowana zostanie także nawierzchnia placu targowego, na którym odtworzony zostanie zarys kształtu stojącej w tym miejscu przed wojną synagogi - opowiadają urzędnicy. - Wszystko utrzymane będzie w stylistyce, w jakiej przebudowywane są ulice i place w obrębie zabytkowej starówki. Chodniki i jezdnie będą wykonane głównie z kostki granitowej - dodają.

Na placu pojawi się nowa mała infrastruktura: ławki, kosze na śmieci i miejsca parkingowe. Tarnogórzanom z pewnością spodoba się fakt, że planuje się także zasadzenie kolejnych drzew. Władze miasta zamierzają również rozpocząć remont zabytkowego budynku przy ul. Królika 2.

Strefa relaksu przy ulicy Krakowskiej. Co nowego pojawi się w Tarnowskich Górach

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon