Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian - już w przyszły piątek! Zobacz, co będzie się działo

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian 2021

3 września w naszym mieście będzie można spotkać uzbrojonych wojów i tajemniczych bardów. A kiedy zapadnie zmrok czeka nas spektakl ognia. To wszystko przy Tarnogórskim Centrum Kultury.

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian 

Znamy już atrakcje, jakie organizatorzy przewidzieli w ramach historycznej imprezy. Przypomnijmy, że wydarzenie odbędzie się 3 września przy siedzibie głównej TCK (ul. Jana III Sobieskiego 7). Wstęp bezpłatny.

Harmonogram

  • 18:00-18:40 - „Barwny pająk”
- Prosta dekoracja z naturalnych produktów. Uproszczony moduł, z którego kiedyś tworzono imponujące tzw.: „słowiańskie pająki”. Dekoracja zostanie uzupełniona wielobarwnymi pomponami wykonanymi z papieru - opowiadają koordynatorzy.
  • 18:40-19:20 - „Zamotane laleczki” 
- Laleczki wykonane z gałganków i sznurków. Prosta, dawna zabawka, która w dawnych czasach miała też znaczenie magiczne i symboliczne. Laleczka zwana motanką, jest prosta w wykonaniu i powstaje z resztek tkanin.
  • 19:20-20:00 - „Pląteczki” 
- Wyplatane opaski, które nawiązują do tradycji tworzenia imponujących kwietnych wianków. Ozdoba do włosów wykonana ze sznurka, włóczek i wstążek. Opaska choć nawiązuje do słowiańskiej formy, w naszej wersji będzie uproszczona i w nowoczesnej odsłonie.

Warto wiedzieć: podczas każdego warsztatu obowiązuje limit uczestników - 10 osób. Bezpłatne wejściówki dostępne są od 1 września 2021. Dzieci poniżej 10 lat mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie z opiekunem (w tym wypadku obowiązuje 1 wejściówka dla 2 osób).

  • 20:00-21:00 - Koncert zespołu folkowego JAR 
- Jar – polski zespół folkowy założony w 2006 w Sławkowie. Grupa tworzy muzykę w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość ludową Słowian.
  • 21:15 - Spektakl ognia „Oparzelisko” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”
- Plenerowy projekt ogniowo pirotechniczny zrealizowany w klimacie obrzędów i legend średniowiecznych. Bracia Istar i Handor ruszają w ostępy leśne w poszukiwaniu legendarnego oparzeliskowego krzewu. Krzew ów raz do roku rodzi owoce, które maja wyjątkowe właściwości. Każdy kto spożyje oparzeliskowe jagody zostaje obdarzony niezwykłą siłą. Jednakże rośliny pilnuje tajemnicza postać, która jest wyjątkowo bezwzględna dla śmiertelników chcących zbliżyć się do niej. Jak się potoczą losy braci? Czy wrócą cali i zdrowi do rodzinnego domu?

Wojowie w Miasteczku Śląskim. I Golęszyckie Zmagania [GALERIA]

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian 2021

Muzyka i ogień - Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Tarnowskie Góry. Industriada 2021

Industriada 2021 w Zabytkowej Kopalni Srebra!

II Tarnogórski Piknik Militarny

II Tarnogórski Piknik Militarny. Gdzie i kiedy się odbędzie?

TCK-owe Kino Objazdowe

Atrakcje weekendu 13.-15.08. Gdzie warto się wybrać?

Gwarki Lokalnie 2021 i Festiwal Żywe Srebro

Gwarki Lokalnie 2021 i Żywe Srebro Festiwal

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać?