"Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian" już we wrześniu!

Dla wszystkich miłośników historii, a zwłaszcza średniowiecza, mamy bardzo dobrą wiadomość! Już za miesiąc rozpocznie się TCK-owe wydarzenie z wojami w roli głównej.

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Podobały się Wam I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim? Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o życiu codziennym naszych przodków? Macie ochotę potrzymać miecz, tarczę lub łuk? A może posłuchać muzyki inspirowanej dawnymi pieśniami?

Jeżeli tak, zarezerwujcie sobie w kalendarzu datę 3 września 2021. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna, czwarta już edycja Tarnowskich Gór w czasach dawnych Słowian - wydarzenia, które przyciąga nie tylko znawców epoki.

- Zapraszamy całe rodziny na naszą wyjątkową imprezę plenerową, podczas której przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy słowiańską wioskę na terenie Tarnogórskiego Centrum Kultury. Impreza, oprócz walorów edukacyjno – poznawczych, jest również okazją do wspólnej zabawy - opowiadają organizatorzy.

Harmonogram 2021

Przed nami trzy główne atrakcje:

  • Warsztaty w Słowiańskiej Jurcie (18:00-20:00)

Kilkuczęściowe warsztaty dla wszystkich odbędą się wewnątrz specjalnie zaaranżowanej Jurty umiejscowionej przy budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury.

  • Koncert zespołu folkowego "Jar" (20:00-21:00)

Grupa tworzy muzykę w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość ludową Słowian.

  • Spektakl ognia „Oparzelisko” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” (21:15)

„Oparzelisko” to wzruszająca historia braterskiej miłości, malowana ogniem i pirotechniką.
Artyści, używając pełnej gamy atrybutów żonglerki ogniowej oraz elementów pirotechniki scenicznej, ukazują niezwykły, tajemniczy świat wierzeń średniowiecznych.

Impreza odbędzie się przy Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Jana III Sobieskiego 7). Wstęp bezpłatny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon