Tarnowskie Góry. Wybory samorządowe już w niedzielę. Co warto o nich wiedzieć?

7 kwietnia mieszkańcy będą wybierać nowych wójtów, burmistrzów lub prezydentów oraz radnych. W niedzielę zdecydujemy, kto będzie podejmował decyzje w naszych miastach przez kolejne lata. O czym warto pamiętać, udając się do lokalu?

Swierklaniec wybory 2021

Wybory samorządowe w Tarnowskich Górach

Głosować będziemy 7 kwietnia, w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze zostaną otwarte o godzinie 7:00, a zamknięte o godzinie 21:00. Miejsce, gdzie zostaliśmy przypisani do listy, można sprawdzić internetowo na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Wychodząc z domu trzeba pamiętać o zabraniu z sobą dowodu osobistego. Na miejscu dostaniemy cztery karty do głosowania. Wybierać będziemy wójta lub burmistrza, radnych miejskich lub gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich.

Jeśli żaden kandydat na wójta czy burmistrza nie uzyska połowy ważnych głosów, mieszkańcy będą musieli opowiedzieć się za nimi jeszcze raz. Wybory uzupełniające zostały zaplanowane na niedzielę za dwa tygodnie - 21 kwietnia.

Kandydaci z Tarnowskich Gór

Przypomnijmy, że podczas tegorocznych wyborów o fotel burmistrza walczy pięć osób. Są to:

  • Arkadiusz Czech - Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego
  • Wacław Jan Kroczek - Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Zofia Lesiewicz - Koalicja Obywatelska
  • Tomasz Olszewski - Prawo i Sprawiedliwość
  • Paweł Sienko - Nasz Samorząd

W głosowaniu dotyczącym Rady Miasta Tarnowskie Góry i Powiatu Tarnogórskiego swoich kandydatów zgłosiło pięć komitetów: Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego, Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe, Koalicja Obywatelska, Nasz Samorząd.

Jak wygląda sytuacja w innych gminach? Kalety mają tylko jednego kandydata na burmistrza. Jest nim sprawujący obecnie to stanowisko Klaudiusz Kandzia. W Miasteczku Śląskim znalazło się więcej chętnych: Roman Boino, Tomasz Ciesielski, Zbigniew Płomiński, Tomasz Respondek, Michał Skrzydło, Krzysztof Sołtysik, Jolanta Wosz. W Radzionkowie powalczą z sobą Gabriel Tobor i Justyna Janiczek.

Świerklaniec ma dwóch kandydatów na wójta. Są nimi Marek Cyl oraz Grzegorz Zadęcki. W Tworogu mieszkańcy wybiorą między Eugeniuszem Gwoździem i Waldemarem Kawiakiem. W Zbrosławicach także zarejestrowano dwie osoby: Wiesława Olszewskiego oraz Katarzynę Zygę. Ożarowice zagłosują na Grzegorza Czaplę lub Aldonę Kopczyńską. Natomiast w Krupskim Młynie zgłosiło się czworo kandydatów: Mariusz Gołębiowski, Andrzej Janus, Jarosław Leńdźwa i Adam Łuć.

Tarnowskie gory kandydaci burmistrz

Może Cię zainteresować:

Pięciu kandydatów powalczy o fotel burmistrza w Tarnowskich Górach. Znacie ich wszystkich?

Autor: Urszula Gołkowska

15/03/2024

Wybory rada powiatu tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Kandydaci na radnych powiatu tarnogórskiego walczą o głosy. Kogo zobaczymy na listach podczas wyborów?

Autor: Urszula Gołkowska

19/03/2024

Wybory rada powiatu tarnowskie gory

Może Cię zainteresować:

Kandydaci na radnych powiatu tarnogórskiego walczą o głosy. Kogo zobaczymy na listach podczas wyborów?

Autor: Urszula Gołkowska

19/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon