Tarnowskie Góry znów stały się stolicą morsowania. Za nami trzecie Lodowe Srebro

W naszym mieście po raz kolejny odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników mroźnych wyzwań. 300 osób wzięło udział w podziemnej sztafecie pływackiej. Kolejno pokonywali wybrane dystanse w wodach zabytku UNESCO.

Lodowe Srebro 2024 w Tarnowskich Górach

Stare tunele sztolni, półmrok i czysta, ale chłodna woda. Takie warunki czekały na śmiałków, którzy postanowili spróbować swoich sił w Tarnogórskiej Podziemnej Sztafecie Pływackiej. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji imprezy organizatorzy zdecydowali się kontynuować wydarzenie. W sobotę, 17 lutego, Sztolnia Czarnego Pstrąga zamieniła się w miejsce zmagań i dobrej zabawy morsów z różnych stron Polski. Impreza rozpoczęła się przed 9:00.

- Kiedy wchodzisz do wody w takim miejscu, musisz przede wszystkim pokonać własną głowę i przełamać strach. Jak lubisz zimną wodę, to reszta jest już tylko przyjemnością - powiedział Wojtek z Kędzierzyna-Koźla, który startował jako pierwszy uczestnik.

Chętnych nie brakuje - w tym roku na miejscu startu stawiło się 300 zainteresowanych. Ich zadaniem było przepłynięcie lub przejście wybranego dystansu w wodach sztolni. Do wyboru mieli trasy o długości: 25, 50 lub 100 metrów. Bardziej zaawansowani mogli przebyć cały korytarz, czyli 600 metrów. Charakter wydarzenia był bardziej rekreacyjny niż turniejowy, nie trzeba było bardzo koncentrować się na czasie.

- Liczy się udział oraz dobra zabawa. Najkrótsze dystanse jest w stanie pokonać każdy. Aby przepłynąć 600 m, trzeba więcej potrenować. Do tego, kiedy już wskoczysz do wody, to nie da się z niej po drodze wyjść. Jest tylko jedna opcja - płynąć - mówił pomysłodawca akcji Tomasz Pąchalski z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.

Wydarzenie organizowali: Park Wodny Tarnowskie Góry, Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz WOPR Tarnowskie Góry. Tegoroczne pływackie spotkanie przeszło do historii, ale niektórzy już czekają na kolejne.

- Za nami trzecia edycja wydarzenia, podczas którego miasto Tarnowskie Góry stało się morsową stolicą Polski. W sumie do obiektu z listy UNESCO zjechało 300 osób z całego kraju. Z miast, ze wsi, z gór, znad morza... Eliza z Łodzi była w zeszłym roku, przyjechała w sobotę i zapewniła, że za rok też będzie - dodają członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
Tarnowskie Góry płyną przez Mazury

Może Cię zainteresować:

Młodzi pływacy z MKS Park Wodny zamierzają przepłynąć La Manche. Zapraszają wszytskich do podobnego wyzwania

Autor: Urszula Gołkowska

16/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon