Tego jeszcze w Tarnowskich Górach nie było. Przed nami Wybory Pięknej z Rept

W naszym mieście przygotowywana jest nowa impreza. Wiemy już, że odbędzie się po świętach. Czego możemy się spodziewać?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry święto drzewa

Poznajcie Piękną z Rept

Chociaż nazwa wydarzenia może sugerować na przykład wybory najładniejszej tarnogórzanki, to jednak główna bohaterka będzie zupełnie inna. Event poświęcony został... jabłoni.

- Tarnowskie Góry mają srebro, ołów i cynk, mają niezwykłą historię, mają niesamowite podziemia i sztolnie, mają też tytuł UNESCO. Nie wszyscy wiedzą jednak, że mają też unikalny gatunek jabłoni - stwierdzają organizatorzy.

Jakie atrakcje będą czekały na gości? W planach jest między innymi sadzenie drzewek, przerabianie owoców czy degustacja. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia na tarnogórskim rynku.

- Dlaczego impreza odbędzie się akurat teraz? Po trzech latach gotowe do sadzenia są pierwsze drzewka "Pięknej z Rept", które rosną sobie w pewnym zaprzyjaźnionym sadzie i czekają, by trafić w ręce tarnogórzan! - tłumaczą organizatorzy.

Tarnogórska jabłoń - piękna, smaczna, wyjątkowa

O naszej lokalnej odmianie jabłek mieszkańcy mogli usłyszeć już w grudniu 2021 roku. Wtedy to Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zaprezentowało miniserial o naszych seniorach i ich pasjach. W jednym z odcinków wystąpił pan Benedykt Gołąbek. Mistrz pszczelarski z Rept Śląskich opowiadał o sekretach tarnogórskiej jabłoni. Wszystkich zainteresowanych jej historią odsyłamy do poniższego filmu.

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Może Cię zainteresować:

Powstał serial o tarnogórskich seniorach. Gdzie można go obejrzeć?

Autor: Urszula Gołkowska

17/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon