Teraz spacery w Parku Repeckim będą wygodniejsze. Zobaczcie, co się zmieniło

W najbardziej atrakcyjnym miejscu dzielnicy Repty Śląskie trwa realizacja zadania, które podniesie komfort odwiedzin tego miejsca, a także bezpieczeństwo. Co nowego pojawiło się w parku?

UM Tarnowskie Góry
Park repecki

Wygodniejsze spacery w Parku Repeckim

Jak podał Urząd Miasta, na alei prowadzącej m.in. do Sztolni Czarnego Pstrąga została w tym roku wykonana asfaltowa nakładka. Dzielnica zawdzięcza inwestycję zaangażowaniu samych mieszkańców. Projekt wygrał w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok. Zadanie "Renowacja nawierzchni alei obwodowej w parku w Reptach Śląskich" zdobyło 1102 głosy. To jeszcze nie koniec dobrych wieści. W niedalekiej przyszłości w tym miejscu ma pojawić się także oświetlenie.

  - Dziękuję serdecznie członkom Rady Dzielnicy oraz wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie przy tym kolejnym naszym wspólnym projekcie. Takie rzeczy dzieją się tylko, gdy jest współpraca i współdziałanie - cieszy się Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Repty Śląskie Justyna Kosmała.

  Kolejna szansa na nowe inwestycje

  Przypomnijmy, że już w przyszły poniedziałek - 24 października rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Tarnowskie Góry na 2023 rok. Tym razem do wykorzystania jest 600 000 zł. Środki te zostaną rozdzielone między projekty o największej liczbie głosów - bez podziału na grupy dzielnic. Listę projektów, które pozytywnie przeszły weryfikacje, można zobaczyć TUTAJ.

  Głosowanie potrwa do 4 listopada. Będzie przebiegać w formie online za pośrednictwem strony internetowej. Mieszkańcy, którzy wolą zagłosować stacjonarnie, będą mogli skorzystać z punktów konsultacyjnych na terenie Tarnowskich Gór. Wyniki poznamy 18 listopada.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon