TG charytatywnie. Mały Olek czeka na wsparcie

W tym miesiącu pomagamy Aleksandrowi Piontkowi. Poznajcie historię, która zaczęła łączyć tarnogórskie serca.

Policjanci proszą o wsparcie

Olek pochodzi z Potępy (gmina Krupski Młyn). Urodził się w policyjnej rodzinie. Jego rodzice - asp. szt. Michał Piontek oraz st. asp. Joanna Kmiecik-Piontek na co dzień pracują w tarnogórskiej komendzie. Maluszek przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Już od samego początku zmagał się z problemami zdrowotnymi.

- Aleksander po pierwszym miesiącu życia stoczył walkę ze śmiercią z powodu późno zdiagnozowanej urosepsy, z którą na szczęście wygrał - opowiadają organizatorzy akcji charytatywnej.
- Chłopiec urodził się z małogłowiem, obustronnym niedosłuchem oraz niskim napięciem mięśniowym. Lekarze podejrzewają u niego zespół Wolfa-Hirschhorna. Oluś od drugiego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowany i dzięki rehabilitacji ma szansę na to, żeby w przyszłości bawić się z rówieśnikami - tłumaczą.

Aleksander jest pod opieką Fundacji "Serca dla Maluszka".

Jak pomóc Olkowi?

Chłopiec musi być codziennie rehabilitowany. Co więcej, potrzebuje dwóch aparatów słuchowych.

- Rodzice dziecka robią, co mogą, aby pomóc synowi, jednak czasami brakuje pieniędzy - stwierdzają tarnogórscy mundurowi. - Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, a w szczególności do policjantów i pracowników cywilnych o dobrowolne przekazanie darowizny - dodają.

Każdy, kto chciałby wspomóc Olka, może to zrobić poprzez dołożenie swojej cegiełki przez stronę internetową lub przekazanie 1% podatku na rzecz małego pacjenta (w rozliczeniu PIT wpisać numer KRS Fundacji "Serca dla Maluszka": 0000387207 z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "2048 Aleksander Piontek").

Przypominamy, że osoby, które chciałyby przez nasz portal poprosić o pomoc lub opowiedzieć o kimś, kto jej potrzebuje, zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@tarnowskiegory.info).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon