TG charytatywnie. Bartosz Rachwał potrzebuje pomocy

TG charytatywnie to nowy cykl artykułów poświęconych akcjom społecznym na rzecz potrzebujących wsparcia osób i organizacji z naszego powiatu. Dziś przedstawimy historię małego Bartka.

Bartosz rachwal tarnowskie gory

Klucze ratunkowe

Pod koniec stycznia opowiadaliśmy o tarnogórzance Wiktorii Panuś. Bohaterem marcowego artykułu jest natomiast 5-letni Bartosz Rachwał. Chłopiec cierpi na padaczkę w przebiegu zespołu FIRES i spastyczność czterokończynową. Obecnie pozostaje pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Nasze miasto postanowiło wesprzeć młodego mieszkańca.

- 5-latek z Tarnowskich Gór rozpoczął specjalistyczną rehabilitację i leczenie w Klinice "Budzik" z nadzieją na odzyskanie świadomości oraz sprawności... Stan jest poważny! - podaje Urząd Miasta.

Ruszyła specjalna akcja, która ma na celu finansowe wsparcie leczenia Bartka. By wziąć w niej udział wystarczy dołączyć się do zbiórki kluczy.

- Jeżeli posiadają Państwo stare klucze, które niczego już nie otworzą, przynieście je do naszego Przedszkola - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia. - My przekażemy je Polskiemu Stowarzyszeniu Serwisów Kluczowych, które zasili konto fundacji Akogo. Fundacja jest założycielem i sponsorem kliniki Budzik, w której przebywa nasz kolega Bartuś - dodają.

Gdzie przekazać niepotrzebne klucze? Możne przynosić je do przedszkoli nr 17 (Stare Tarnowice), 20 (Stare Tarnowice), 22 (Stare Tarnowice) i 26 (Opatowice), a także SP nr 15 (Stare Tarnowice) oraz 11 (Bobrowniki). Akcja potrwa do 15 czerwca.

Mieszkańcy zainteresowani finansowym wsparciem chłopca, wszystkie potrzebne informacje znajdą TUTAJ. Na rzecz Bartka można przekazać także 1% podatku. W formularzu PIT należy wpisać numer: KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy” podać: 38777 Rachwał Bartosz.

Przypominamy, że osoby, które chciałyby przez nasz portal poprosić o pomoc lub opowiedzieć o kimś, kto jej potrzebuje, zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@tarnowskiegory.info).
fot. Milena Zoremba i jej walka z Artrogrypozą

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon