TG charytatywnie. Pomóżmy Wiktorii Panuś

Zapraszamy na nowy cykl artykułów poświęconych akcjom charytatywnym na rzecz potrzebujących wsparcia osób i organizacji z naszego powiatu. Bohaterką styczniowego tekstu jest mała Wiktoria Panuś.

Wiktoria panus tarnowskie gory png

Datki i zakrętki

Wokół nas żyje bardzo wielu ludzi, którzy na co dzień borykają się z trudnymi sytuacjami. Niektórzy decydują się poprosić o pomoc, inni mierzą się z problemami nie mówiąc o nich głośno. Często chcielibyśmy wesprzeć takie osoby, ale nie wiemy nawet o ich istnieniu. Cykl "TG charytatywnie" powstał właśnie po to, by opowiedzieć ich historie.

Wiktoria jest ośmioletnią mieszkanką naszego miasta. Jej problemy zdrowotne zaczęły się, gdy miała dopiero siedem miesięcy. Zdiagnozowano u niej: zaburzenia neurorozwojowe, opóźnienie psychomotoryczne, osłabienie napięcia mięśniowego oraz afazję rozwojową. Mała tarnogórzanka jest w trakcie rehabilitacji i stara się robić postępy, by nadrobić powstałe zaległości, a w przyszłości funkcjonować samodzielnie.

- Widzę, jak Wiktoria dzielnie walczy, jak bardzo się stara. Niekiedy podziwiam jej upór, a najczęściej zastanawiam się, co zrobić, by zapewnić mojej córeczce lepszą przyszłość. Bo nic nie przeraża mnie tak bardzo jak to, że nie będę mogła jej towarzyszyć zawsze, a wtedy kto pomoże mojemu dziecku, kto pomoże jej zawalczyć o siebie samą? - mówi mama Wiktorii.

Dodaje także, że podstawą powodzenia w przypadku dziewczynki jest rehabilitacja. Niestety jej koszty są naprawdę duże. Mało który rodzic potrafi samodzielnie sfinansować tego typu leczenie. Na portalu siepomaga.pl powstała zrzutka na zakup sprzętu do rehabilitacji. Jej twórcy uzbierali już prawie 60% potrzebnej kwoty. Do tej pory w akcji udział wzięły 884 osoby wpłacają na rzecz Wiktorii 27 452 złotych.

Małej tarnogórzance można pomóc też w inny, a również ważny sposób. W naszym mieście pojawiły się metalowe kosze-serca, gdzie możemy wrzucać plastikowe zakrętki. Uzbierane nakrętki przekazywane są na cele charytatywne. Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum postanowiła, że jeden ze pojemników dedykowany będzie właśnie Wiktorii.

- Nie pozwólmy Jej się bać, bądźmy i wspierajmy! Niejednokrotnie obecność innych osób, daje wiarę i siły do walki! Wierzymy, że kosz będzie przez Państwa regularnie zapełniany, a twarz tego Dziecka rozświetli promienny uśmiech - zachęcają przedstawiciele Rady.
Pojemnik znajdziemy w samym centrum miasta przy nowym parkingu po zakładach Tarmilo (ul. Opolska 3). Liczy się każda zakrętka.
Osoby, które chciałyby przez nasz portal poprosić o pomoc lub opowiedzieć o kimś, kto jej potrzebuje, zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@tarnowskiegory.info).
fot. siepomaga.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon