TG charytatywnie. W październiku wspieramy Milenkę

TG charytatywnie to cykl tekstów poświęconych akcjom społecznym na rzecz potrzebujących wsparcia osób i organizacji z naszego powiatu. Dziś opowiemy o małej mieszkance naszego miasta, która zbiera środki na operację.

siepomaga.pl
Zbiórka dla Mileny Zoremby

Pomoc dla Mileny Zoremby

Bohaterką naszego październikowego artykułu z serii TG charytatywnie jest 6-letnia Milena. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak i już od początku musiała zmagać się z szeregiem chorób.

- Moja córeczka miała niewykształcone płuca, przeszła zapalenie opon mózgowych i sepsę. Po tygodniu doszło do patologicznego złamania rączki i nóżki. Podejrzewano wrodzoną łamliwość kości - wspomina mama dziecka, pani Klaudia.

Później okazało się, że Milena choruje także na artrogrypozę, czyli chorobę powodującą przykurcze stawów.

- Córeczka miała już zakładane gipsy, podcinane ścięgna Achillesa. Nóżki udało się trochę uformować, ale przez ortezy dwa lata temu zrobiły się odleżyny, które bardzo długo leczyłyśmy. W tamtym czasie wrócił też przykurcz w stopach i wciąż czekamy na operację - tłumaczy mama dziewczynki.

Okazało się, że przeprowadzenie operacji możliwa jest w Niemczech, w Aschau, gdzie znajduje się klinika ortopedyczna. By przedsięwzięcie mogło dojść do skutku, potrzeba kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Aktualnie na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka na rzecz Mileny. Do uzyskania całej koniecznej kwoty potrzeba wciąż 28 318 zł. Akcja potrwa jeszcze tylko cztery dni - do 10 października. Do tej pory wsparło ją 1 393 osób.

Przypominamy, że osoby, które chciałyby przez nasz portal poprosić o pomoc lub opowiedzieć o kimś, kto jej potrzebuje, zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@tarnowskiegory.info).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Zbiórka dla Cichego Kąta w Tarnowskich Górach

Finał zbiórki dla Cichego Kąta w Tarnowskich Górach

Podziel się Świąteczną Radością 2022

Tarnowskie Góry. Przedświąteczna zbiórka zakończona sukcesem

Tarnowskie góry akcja skarpetka

Tarnowskie Góry. Rusza akcja Wesoła Świąteczna Skarpetka

Paczuszka dla maluszka tarnowskie góry

Startuje Paczuszka dla Maluszka 2022 w Tarnowskich Górach

Łukasz Wystalski zbiórka

Tarnogórzanin prosi o pomoc w zbiórce. "To cud, że żyję!"

Tarnowskie Góry wolontariat 2022

Tarnowskie Góry. Punkt przy Legionów 15 zaprasza do pomocy