To był dobry czas dla tarnogórskich sportowców. Do domu wrócili z medalami

Ostatnie dni okazały się szczęśliwe dla drużyn i indywidualnych zawodników z naszego miasta. Co udało im się wywalczyć?

Brawa dla tarnogórskich sportowców!

Zacznijmy od najmłodszych: koszykarze z KKS Tarnowskie Góry bardzo dobrze zaprezentowali się podczas turnieju finałowego konferencji zachodniej Junior NBA, który odbywał się we Wrocławiu. Już w maju czeka ich natomiast finałowe stracie w Katowicach. Gratulujemy!

W niedzielę, 2 kwietnia, w Belgradzie zakończył się natomiast międzynarodowy Wielomecz Pływacki. Nie zabrakło tam oczywiście reprezentantów MKS Park Wodny z trenerem Tomaszem Pąchalskim. Reprezentacja łącznie w całym wielomeczu wywalczyła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Erik Major indywidualnie uplasował się na 5. miejscu na 400 metrów stylem dowolnym uzyskując najlepszy rezultat w sezonie. Do sukcesu indywidualnego dołożył 4. miejsce w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym w składzie: Przemysław Pietroń, Erik Major, Michał Gnaczyński, Oskar Ślesik, by w końcu na finał wielomeczu zwyciężyć złoto w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Jakub Jabłoński, Przemysław Pietroń, Erik Major, Oskar Ślesik. Jednocześnie wynik uzyskany na 100 m dowolnym to rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy - cieszą się przedstawiciele klubu.

Z kolei zawodniczki z MKS Skarbek Tarnowskie Góry wygrały turniej półfinałowy Pucharu Polski Kobiet w tenisie stołowym. Tym samym otworzyły sobie drogę do finału. Nasze miasto reprezentowały: Julia Bartoszek, Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka. Podczas zwodów pokonały KU AZS UE Wrocław oraz ZKS Zielona Góra.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści! Kolejne sukcesy posypały się podczas Wagowych Mistrzostw Europy WKO. Pojawili się tam reprezentanci TKS Karate Tarnowskie Góry.

- Marek Wolny wraca z tytułem Mistrza Europy w kategorii 85-95 kg! W tej samej kategorii Artur Dymarczyk zdobywa brązowy medal! W konkurencji kobiet wicemistrzynią Europy w kategorii 55-60 kg została Marta Lubos! - podają członkowie klubu.

Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z rozwijania talentów.

Ireneusz Franusik wicemistrzem Europy

Może Cię zainteresować:

Ireneusz Franusik wicemistrzem Europy. Trenuje go Mikołaj Kowalik

Autor: Urszula Gołkowska

02/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon