To się nazywa talent! Uczeń II LO w Tarnowskich Górach wykonał "Staszica" z kloców LEGO

Szkoła z naszego miasta obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz. Z tej okazji jeden z jej reprezentantów postanowił wznieść gmach placówki od nowa. Tym razem z klocków!

Tarnogórski "Staszic" w wersji LEGO

Podobno dla chcącego nic trudnego, ale takie wyzwanie zdecydowanie robi wrażenie. Nastoletni Franciszek Pyka jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. Choć dopiero w tym roku szkolnym zaczął swoją przygodę z tym miejscem, już zdążyło go ono zainspirować. Franciszek zbudował front budynku liceum. Posłużył się do tego programem Bricklink Studio 2.0. Praca nad projektem zajęła mu sześć miesięcy i efekt końcowy zdecydowanie był tego wart. Twórcy udało się oddać nawet drobne detale i ornamenty fasady. Łącznie wykorzystał do tego 15 929 klocków.

- Franciszek Pyka, uczeń klasy 1a, przyznaje, że od wczesnego dzieciństwa uwielbiał budowanie z klocków. Od kilku lat fascynuje się tworzeniem mniej lub bardziej skomplikowanych dioram - zdradzają przedstawiciele II LO w Tarnowskich Górach.

Dodają także, że to jeszcze nie koniec zadania. Pozostaje nam więc czekać na kolejne wiadomości o postępie prac. Projekt powstaje w ramach obchodów jubileuszu szkoły. "Staszic" świętuje w tym roku swoje 150-lecie.

Podobnym osiągnięciem konstruktorskim może pochwalić się Zbigniew Banaś. Miłośnik lokalnej historii spróbował zrekonstruować siedziby świerklanieckich Donnersmarcków - pałac i zamek. Efekty jego starań można zobaczyć w poniższym artykule.

Pałac w Świerklańcu - film

Może Cię zainteresować:

Pałac i zamek w Świerklańcu zbudowane z... klocków LEGO! [WIDEO]

Autor: Urszula Gołkowska

02/02/2022

Tarnogórzanin dojechał do Rzymu na hulajnodze

Może Cię zainteresować:

To się nazywa podróż życia! Mieszkaniec Tąpkowic dojechał do Rzymu... na hulajnodze

Autor: Urszula Gołkowska

16/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon