Transport z pomocą humanitarną dotarł na granicę. Wciąż można przyłączyć się do zbiórki

Wczoraj reprezentanci Tarnowskich Gór dowieźli na wschodnią granicę najpotrzebniejsze artykuły. W całym powiecie wciąż zbierana jest żywność, środki medyczne czy higieniczne.

Tarnowskie Góry Stand with Ukraine

Rozpoczęta w sobotę, 26 lutego, oddolna akcja przyniosła świetne efekty. W ciągu pięciu godzin uzbierano kilkadziesiąt kartonów z artykułami dla ukraińskich uchodźców. Wczoraj, 27 lutego, część darów została wysłana transportem na wchód.

- Dostaliśmy telefon z Hrubieszowa. Sytuacja na granicy w tym mieście jest bardzo trudna. Wszystkie organizacje skupiają się na dużych przejściach w Medyce i w Brześciu - opowiadali wolontariusze.

Wieczorem reprezentanci Tarnowskich Gór dotarli na miejsce.

- Nasza ekipa dotarła na granicę! Dary zostały przekazane! Wielkie podziękowania dla Andrzeja Gryca i Krzysztofa Bergiera za wielogodzinną drogę oraz poświęcony czas! Działamy dalej! - podkreślają organizatorzy akcji.

Przypomnijmy, że zbiórki trwają nadal i wciąż można włączyć się w działania na rzecz potrzebujących. Punkt przy ulicy Legionów 15 będzie otwarty codziennie od godziny 9:00 do 19:00. W naszej okolicy znajdziemy wiele lokalizacji, gdzie możemy przynosić dary:

Lista zbiórek - Tarnowskie Góry

Lista zbiórek - powiat tarnogórski

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon