"Tropy z TG" już czekają na małych właścicieli. Gdzie można odebrać nowy zeszyt?

Stowarzyszenie Góry Kultury zaprezentowało efekt swojego kolejnego projektu. To następny z serii zeszyt edukacyjny. Książeczka w ciekawy sposób opowiada najmłodszym mieszkańcom o ważnych postaciach z dziejów naszego miasta.

Góry Kultury
Tropy z tg ksiazka

"Tropy z TG"

Niejedna osoba czekała na tę wiadomość. Zeszyt o historii Tarnowskich Gór i tworzących ją postaciach jest dostępny. Dzięki niemu mali czytelnicy poznają chłopa Rybkę, królów, przemysłowców, burmistrzów czy patronkę górników, a przecież wiemy, że przeszłość Srebrnego Miasta jest fascynująca nawet bez dodatkowych atrakcji. Tych jednak nie zabrakło. Wspomnijmy chociażby urocze ilustracje.

- Dziękujemy wszystkim ekspertom za nieoceniony wkład w powstanie zeszytu: Arkadiusz Kuzio-Podrucki, Paweł Matonia, Jean Areque Po'zniak, Anna Gołkowska, Grzegorz Rudnicki, Zbigniew Pawlak, Mariusz Jarzombek - za przekazaną wiedzę, którą można obdzielić jeszcze niejeden zeszyt i cierpliwość w dalszej edycji. Życzymy miłej lektury! - zapraszają twórcy, członkowie Stowarzyszenia Góry Kultury.

Zeszyty zostały bezpłatnie udostępnione dla zainteresowanych. Gdzie je znajdziemy? Książeczki czekają w dwóch lokalizacjach:

  • Punkt Promocji Miasta przy ratuszu
  • Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Zamkowej 5

Tak jak to było zapowiadane, w centrum Tarnowskich Gór ukazał się kolejny projekt stowarzyszenia. Następnym razem uważnie się rozejrzyjcie w okolicy podcieni przy rynku.

Projekt "Dawni mieszkańcy pod-cieniami"

Może Cię zainteresować:

W podcieniach będzie można spotkać dawnych mieszkańców Tarnowskich Gór

Autor: Urszula Gołkowska

08/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon