Trwa budowa hali sportowej w Kaletach. Na jakim etapie są obecnie prace?

W Leśnym Zakątku Śląska powstaje nowy obiekt sportowy. Zobaczymy go przy ul. 1 Maja. Widać już postępy działań.

Kalety będą mogły pochwalić się niemałą halą sportową, jaka właśnie powstaje w mieście. Została ulokowana na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach zadania znalazła się budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zadaszenia o konstrukcji stalowej oraz murowanego zaplecza sanitarno-szatniowego. Przyszyli użytkownicy skorzystają w hali z mobilnych wirtualnych strzelnic laserowych. Zaplanowano także trybuny i ławki. Co aktualnie dzieje się na placu budowy?

Obecnie prowadzone są roboty związane z wykonaniem konstrukcji nośnej obiektu, który już na tym etapie prezentuje się imponująco - podają urzędnicy.

Za wykonanie inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ Sp. z. o.o. z Tarnowskich Gór. Ukończoną halę sportową zobaczymy jeszcze w tym roku. Finisz prac zaplanowano do 30 listopada. Zadanie otrzymało dofinansowanie. Jest realizowane w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023.

Bulwary w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstają bulwary. Mieszkańcy wypoczną nad Małą Panwią

Autor: Urszula Gołkowska

26/06/2024

Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety zapraszają do nowego punktu. To Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej

Autor: Urszula Gołkowska

09/07/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon