Trwa przetarg na budowę 122 nowych mieszkań. Zobaczcie, jak będą wyglądać

W naszym mieście trwają przygotowania do realizacji zadania, dzięki któremu pojawi się więcej lokali mieszkalnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja może ruszyć jeszcze w tym roku.

Nowe mieszkania w Tarnowskich Górach

Nasze miasto od 2021 roku należy do SIM Śląsk, której celem jest budowanie lokali do wynajmu o umiarkowanym czynszu. Do spółki należą także: Skarb Państwa, którego prawa wykonuje Krajowy Zasób Nieruchomości, Chorzów, Świętochłowice i Zabrze. W ramach tej współpracy w Tarnowskich Górach powstaną trzy nowe obiekty, a w nich 122 mieszkania. Pojawią się one przy ulicy Andersa w Lasowicach. 24 lutego ogłoszono przetarg.

Budowa obejmuje trzy budynki oraz zagospodarowanie terenu na podstawie dokumentacji projektowej w tym, w przedmiarze robót, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, które zostały opracowane przez pracownię projektową FS Projekt Sp. z o. o. Na działce projektuje się utwardzony teren pieszo-jezdny połączony z drogą wewnętrzną oraz utwardzony teren pieszy. Działka posiada pośredni dostęp do drogi publicznej ul. gen. Andersa poprzez działkę nr 3384/131 - czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

Inwestycja zakłada powstanie trzech obiektów: jeden budynek 4-kondygnacyjny i dwa budynki 6-kondygnacyjne z garażami podziemnymi. W planie są 122 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od około 38 m2 do 69 m2:

 • M1 – 32 mieszkania
 • M2 – 32 mieszkania
 • M3 – 58 mieszkań

Wszystkie będą oddawane w standardzie "pod klucz". W budynkach znajdą się 13-osobowe windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każde mieszkanie będzie miało przynależną komórkę lokatorską. Powstanie także 56 miejsc postojowych w garażach podziemnych (dodatkowy najem) oraz 127 ogólnodostępnych miejsc postojowych naziemnych.

  Aktualnie trwa przetarg na wykonanie inwestycji. Możliwe, że prace ruszą jeszcze w 2023 roku. Realizacja zadania potrwa około dwóch lat.

  Kto może dostać mieszkanie?

  Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej (29 marca) omawiane będą zasady najmu. Zainteresowani będą mogli udać się na spotkania informacyjne w tej sprawie. Odbędą się one w Tarnogórskim Centrum Kultury:

  • 18.04, wtorek, o godzinie 15:00 (mała sala konferencyjna)
  • 18.04, wtorek, o godzinie 17:00 (mała sala konferencyjna)
  • 24.04, poniedziałek, o godzinie 17:00 (sala kinowa)

  Podczas spotkań omawiane będą zasady, kryteria oraz termin trwania naboru, wnioski dotyczące naboru, zasady najmu oraz partycypacji, standard mieszkań.

   Tarnowskie Góry - rozbudowa szkół

   Może Cię zainteresować:

   Nowe informacje o szkolnej inwestycji. Kto przebuduje SP nr 11 i ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach?

   Autor: Urszula Gołkowska

   09/02/2023

   Subskrybuj tarnowskiegory.info

   google news icon