Tysiące złotych dla klubów sportowych. Dotacje trafią też do powiatu tarnogórskiego

Kluby i stowarzyszenia z województwa śląskiego otrzymały niedawno dofinansowania. Na co będą mogły przeznaczyć pozyskane środki?

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Program klub dotacja wyniki 2022

Dofinansowania dla sportu

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił wyniki dwóch programów. W ich ramach 158 jednostek otrzymało dofinansowanie na rozwój działalności. Na realizację Programu Klub przewidziano 2 miliony złotych, natomiast na Program Grant przeznaczono 207 tysięcy złotych.

- Dziękuję jednocześnie radnym Sejmiku za wsparcie tej inicjatywy. Ważnej o tyle, że te wielkie sukcesy z udziałem sportowców muszą być poprzedzone pracą u podstaw, wychowaniem w duchu rywalizacji fair-play. To zadanie spoczywa na klubach szkolących młodzież. Jednak, by to szkolenie było pełne i efektywne, konieczne są środki, czy to na zakup sprzętu, czy organizację obozów przygotowawczych. Same składki nie wystarczą. Stąd pomysł uruchomienia programów, dzięki którym możemy klubom pomóc – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Dotacje dla trzech klubów z naszego powiatu

Na liście organizacji, do których trafią środki z województwa w ramach Programu Klub, znajdziemy trzy reprezentacje powiatu tarnogórskiego. Dofinansowanie otrzymają:

  • Uczniowski Klub Sportowy UKS Judo "AHINSA" przy Szkole Podstawowej nr 10 Tarnowskie Góry - 15 000 zł
  • Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "KARLIK" w Przezchlebiu - 15 000 zł
  • Międzyszkolny Klub Sportowy Park Wodny Tarnowskie Góry - 15 000 zł
- Wsparcie udzielane przez województwo obejmuje aż 50 różnych dyscyplin sportowych. Chcemy rozwijać tę inicjatywę. Hart sportowego ducha to ogromna wartość. Tak rodzą się wielkie osiągnięcia – dodaje Izabela Domogała, członek zarządu województwa.
Erik Major na Wielomeczu Nadziei Olimpijskich

Może Cię zainteresować:

Kolejny sukces MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Tym razem na arenie międzynarodowej

Autor: Urszula Gołkowska

25/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon