Uczennice "Plastyka" przypomną śląskie tajemnice. Zapraszają już na swój kanał

Piątka dziewczyn z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach bierze udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Stworzą projekt o zagadkowej przeszłości naszego regionu.

Śladem historii
Tarnowskie Góry 2023 śladem historii

Wyruszą "Śladem Historii"

Taki właśnie tytuł ma projekt, którego realizacji podjęły się uczennice "Plastyka". Co to dokładnie będzie?

- Jesteśmy grupką dziewczyn z liceum plastycznego i wielce interesujemy się naszą lokalną historią - historią Śląska. To właśnie nią chcemy się z wami podzielić! Jeśli chcecie poznać niesamowite i zapomniane historie z sąsiedniego ogródka, zaobserwujcie nas i nie zapomnijcie wejść na YouTube, gdzie publikować będziemy dla was nasze materiały! - zapraszają.

Na ich kanale dostępne jest już pierwsze nagranie z zapowiedzią kolejnych odcinków.

Czym jest inicjatywa "Zwolnieni z Teorii"?

- Organizujemy praktyczną, ogólnopolską Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób - opowiadają pomysłodawcy programu.

To nie pierwszy raz, kiedy tarnogórska młodzież próbuje swoich sił w tym przedsięwzięciu. W 2021 roku uczniowie II LO im. Staszica przeprowadzili projekt "Jeżech Stond". W jego ramach powstał reportaż z rozpoznawalnymi śląskimi gośćmi.

Jezech stond tg

Może Cię zainteresować:

Projekt Jeżech Stond, czyli ponownie zakochaj się w Śląsku

Autor: Urszula Gołkowska

12/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon