Ulica Mikulczycka w Świętoszowicach do remontu! Umowa z wykonawcą już podpisana

Mieszkańcy gminy Zbrosławice doczekali się rozpoczęcia prac dotyczących ważnego odcinka drogowego. Inwestycja ma zakończyć się za dwa lata.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Remont drogi swietoszowice

Ruszą roboty drogowe w Świętoszowicach

W poniedziałek, 11 września, Starostwo Powiatowe podpisało umowę z wykonawcą dużego zadania w gminie Zbrosławice. Gruntowny remont przejdzie część ulicy Mikulczyckiej znajdująca się na terenie miejscowości Świętoszowice W ramach inwestycji odnowiony zostanie fragment o długości 2765 m. Odcinek o długości 2063 m obejmują zadania: przebudowa jezdni do szerokości 6 m, budowa chodnika i ciągu pieszo-rowerowego, budowa kanalizacji deszczowej odwadniającej drogę, budowa kanału technologicznego, budowa studni kablowych i przebudowa kolidujących sieci teletechnicznych, remont oraz przebudowa zjazdów z drogi. Natomiast na pozostałej części (686 m) zostanie przebudowana jezdnia z odwodnieniem do rowów.

Wartość całego przedsięwzięcia to prawie 16,5 mln zł. Na ten cel pozyskano dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% kosztów (8 201 065 zł). Inwestycję wspomogła także Gmina Zbrosławice – 25% (4 100 533 zł). Wkład Powiatu Tarnogórskiego to 25% (4 100 533,65 zł). Prace rozpoczną się w listopadzie tego roku. Efekt końcowy mamy zobaczyć za około dwadzieścia cztery miesiące.

Przy okazji podpisania umowy o realizację usług budowlanych, spotkali się z sobą przedstawiciele województwa, powiatu oraz dwóch z jego gmin. Wojewoda Jarosław Wieczorek, starosta Krystyna Kosmala, wójt Zbrosławic Wiesław Olszewski, członek zarządu Krzysztof Łoziński oraz burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech rozmawiali o współpracy i partycypacji w potrzebnych mieszkańcom projektach.

Ekopracownia pod chmurką w Wieszowie

Może Cię zainteresować:

W Wieszowie powstanie ekopracownia pod chmurką. Wiemy, jak ma wyglądać to miejsce

Autor: Urszula Gołkowska

13/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon